Kolarstwo. Fatalny wypadek na trasie wyścigu Il Lombardia

Laurens De Plus

Laurens De Plus (screen)

Do fatalnie wyglądającego wypadku z udziałem Laurensa De Plusa doszło na trasie wyścigu Il Lombardia. Zawodnikowi na szczęście nie stało się nic poważnego.

22-letni Belg wypadł z trasy podczas wchodzenia w jeden z zakrętów. Kolarz grupy Quick-Step Floors z dużą prędkością przeleciał przez barierkę i spadł w przepaść. Chociaż wypadek wyglądał bardzo źle, to pierwsze informacje są takie, że De Plusowi nie stało się nic poważnego.

"Rozmawialiśmy z Laurensem De Plusem, który na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń po wcześniejszym wypadku. Zawodnik jest w drodze do szpitala. O jego stanie zdrowia będziemy informować na bieżąco" - poinformowała grupa Quick-Step Floors na Twitterze.

Wyścig Il Lombardia to jeden z najsłynniejszych klasycznych, jednodniowych wyścigów kolarskich. Jest on rozgrywany corocznie w październiku, na zakończenie szosowego sezonu. Jest zaliczany do pięciu tzw. kolarskich monumentów, do których należą ponadto: Madiolan-San-Remo, Ronde van Vlaanderen, Paryż-Roubaix i Liege-Bastogne-Liege.

Grzegorz Krychowiak w "Wilkowicz. Sam na Sam": Wiem: nie grałem w PSG bo moda mnie odciąga od piłki. A Celia kieruje moją karierą i wybrała Paryż dla sklepów

Quiz dla długodystansowców. 100 pytań ze sportu, zaproś rodzinę i znajomych do rozwiązywania!
1/100Ile wyścigów Formuły 1 wygrał Robert Kubica?
Zobacz także
  • Britain's Geraint Thomas, wearing the overall leader's yellow jersey, celebrates on the podium after the twentieth stage of the Tour de France cycling race, an individual time trial over 31 kilometers (19.3 miles)with start in Saint-Pee-sur-Nivelle and finish in Espelette, France, Saturday July 28, 2018. (AP Photo/Christophe Ena ) Tour de France, rocznik 2018, smak wytrawny
  • Tour de France Tour de France. Porywający drugi tydzień, a najlepsze dopiero przed nami!
  • Tour de France. Geraint Thomas wygrywa w La Rosiere i przejmuje koszulkę lidera wyścigu. Majka niestety z dużymi stratami.
Skomentuj:
Kolarstwo. Fatalny wypadek na trasie wyścigu Il Lombardia
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje