Kolarstwo. Fatalny wypadek na trasie wyścigu Il Lombardia

Laurens De Plus

Laurens De Plus (screen)

Do fatalnie wyglądającego wypadku z udziałem Laurensa De Plusa doszło na trasie wyścigu Il Lombardia. Zawodnikowi na szczęście nie stało się nic poważnego.

22-letni Belg wypadł z trasy podczas wchodzenia w jeden z zakrętów. Kolarz grupy Quick-Step Floors z dużą prędkością przeleciał przez barierkę i spadł w przepaść. Chociaż wypadek wyglądał bardzo źle, to pierwsze informacje są takie, że De Plusowi nie stało się nic poważnego.

"Rozmawialiśmy z Laurensem De Plusem, który na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń po wcześniejszym wypadku. Zawodnik jest w drodze do szpitala. O jego stanie zdrowia będziemy informować na bieżąco" - poinformowała grupa Quick-Step Floors na Twitterze.

Wyścig Il Lombardia to jeden z najsłynniejszych klasycznych, jednodniowych wyścigów kolarskich. Jest on rozgrywany corocznie w październiku, na zakończenie szosowego sezonu. Jest zaliczany do pięciu tzw. kolarskich monumentów, do których należą ponadto: Madiolan-San-Remo, Ronde van Vlaanderen, Paryż-Roubaix i Liege-Bastogne-Liege.

Grzegorz Krychowiak w "Wilkowicz. Sam na Sam": Wiem: nie grałem w PSG bo moda mnie odciąga od piłki. A Celia kieruje moją karierą i wybrała Paryż dla sklepów

Quiz dla długodystansowców. 100 pytań ze sportu, zaproś rodzinę i znajomych do rozwiązywania!
1/100Ile wyścigów Formuły 1 wygrał Robert Kubica?
Zobacz także
  • Chris Froome Giro d'Italia. Nieprawdopodobny etap! Katastrofa Yatesa, liderem Christopher Froome!
  • . Małopolska, Śląsk i słowacki Poprad na trasie 75. Tour de Pologne
  • Paweł Bernaś symulował upadek? Kolarstwo. Paweł Bernas symulował upadek? Dyrektor Wadecki: "Usiadł przez frustrację. Tak mi to tłumaczyli"
Skomentuj:
Kolarstwo. Fatalny wypadek na trasie wyścigu Il Lombardia
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX