Bergen 2017. Michał Kwiatkowski nie dał rady. Peter Sagan pisze historię

Peter Sagan jest pierwszym kolarzem, który wygrał mistrzostwo świata trzeci raz z rzędu. Słowak pokonał rywali w Bergen po pasjonującym finiszu. Michał Kwiatkowski zakończył rywalizację na 11 miejscu.

Było blisko. Michał Kwiatkowski do samego końca walczył o medal mistrzostw świata, ale nie dał rady. Polak został zamknięty na finiszu, a pasjonującą rywalizację wygrał Peter Sagan. Reprezentant Słowacji przeszedł do historii zdobywając trzecie indywidualne mistrzostwo świata.

Wszystko rozstrzygnęło się na ostatniej prostej. O medale walczyła grupa 26 kolarzy, a najlepszy na ostatnich metrach okazał się Sagan. Słowak stoczył piękną rywalizację z Alexanderem Kristoffem, reprezentantem Norwegii, który musiał zadowolić się srebrnym medalem. Trzecie miejsce zajął Michael Matthews z Australii.

Na starcie liczącego 267,5 kilometra wyścigu o mistrzostwo świata stanęło sześciu reprezentantów Polski: Maciej Paterski, Paweł Poljański, Maciej Bodnar, Łukasz Wiśniowski, Michał Gołaś i Michał Kwiatkowski.

Zobacz także
 • Chris Froome Giro d'Italia. Nieprawdopodobny etap! Katastrofa Yatesa, liderem Christopher Froome!
 • . Małopolska, Śląsk i słowacki Poprad na trasie 75. Tour de Pologne
 • Paweł Bernaś symulował upadek? Kolarstwo. Paweł Bernas symulował upadek? Dyrektor Wadecki: "Usiadł przez frustrację. Tak mi to tłumaczyli"
Komentarze (33)
Bergen 2017. Michał Kwiatkowski nie dał rady. Peter Sagan pisze historię
Zaloguj się
 • drvx

  Oceniono 12 razy 8

  Okazalo sie, że mozna wygrać wyscig startując z pozycji faworyta któremu nikt nie odpuszcza i nie mając wsparcia w drużynie. Do tego potrzeba geniusza. Sagan nim jest, Zdobywając trzeci raz z rzędu tęczową koszulkę przechodzi do historii jako jeden z najwybitniejszych kolarzy wszech czasów. Wartość jego wyczynu tym większa, ze tak jak wspomniałem wcześniej w odróżnieniu od rywali nie miał za plecami licznej i silnej drożyny. Nic dziwnego, ze w Bora traktują go jak drogocenny brylant i grupa jest budowana pod katem jego potrzeb.

 • marek_p1846

  Oceniono 4 razy 4

  Mistrz jest jeden!

 • kasia481

  Oceniono 1 raz 1

  Goo... walczył. Był za daleko z tyłu kiedy zawodnicy zaczęli finiszować. " Zamknięty" to on był
  na ostatnich metrach! Pojechał tragicznie taktycznie.

 • clemek

  Oceniono 7 razy 1

  Ja tam nie widziałem żadnej walki naszych, przez moment może gonili ucieczkę. Kwiatowa też nie zabrał się do żadnej ucieczki a z Saganem na finiszu ciężko wygrać. Marna taktyka

 • atibalo

  0

  A ten który był 123 został zamknięty przez 122 .

 • cheshire

  Oceniono 8 razy 0

  klęska taktyki Wadeckiego, ktory zamiast będącego w świetnej formie Marczyńskiego wystawia Paterskiego czy Wiśniowskiego. Wygrały prywatne animozje trenera i "dziadków" z PZKol. Drugie to fatalna taktyka. Na sto kilometrow przed metą wystawia do pościgu Bodnara, kiedy kwestią czasu byl pościg Belgów i Francuzów mających więcej zawodników. W rezultacie 30 km przed metą Michał był zdany sam na siebie. nie miał szans przy finiszu z dużej grupy a nie miał nikogo do pomocy, żeby tę grupę wcześniej rozerwać. Panu Wadeckiemu można już podziękować.

 • boliver

  Oceniono 5 razy -1

  Peter to klasa,,,, fenomen

  Flower 🌸 man pokpil finisz jak Wczoraj kaska,,,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX