Bergen 2017. Michał Kwiatkowski nie dał rady. Peter Sagan pisze historię

Peter Sagan jest pierwszym kolarzem, który wygrał mistrzostwo świata trzeci raz z rzędu. Słowak pokonał rywali w Bergen po pasjonującym finiszu. Michał Kwiatkowski zakończył rywalizację na 11 miejscu.

Było blisko. Michał Kwiatkowski do samego końca walczył o medal mistrzostw świata, ale nie dał rady. Polak został zamknięty na finiszu, a pasjonującą rywalizację wygrał Peter Sagan. Reprezentant Słowacji przeszedł do historii zdobywając trzecie indywidualne mistrzostwo świata.

Wszystko rozstrzygnęło się na ostatniej prostej. O medale walczyła grupa 26 kolarzy, a najlepszy na ostatnich metrach okazał się Sagan. Słowak stoczył piękną rywalizację z Alexanderem Kristoffem, reprezentantem Norwegii, który musiał zadowolić się srebrnym medalem. Trzecie miejsce zajął Michael Matthews z Australii.

Na starcie liczącego 267,5 kilometra wyścigu o mistrzostwo świata stanęło sześciu reprezentantów Polski: Maciej Paterski, Paweł Poljański, Maciej Bodnar, Łukasz Wiśniowski, Michał Gołaś i Michał Kwiatkowski.

Zobacz także
 • Britain's Geraint Thomas, wearing the overall leader's yellow jersey, celebrates on the podium after the twentieth stage of the Tour de France cycling race, an individual time trial over 31 kilometers (19.3 miles)with start in Saint-Pee-sur-Nivelle and finish in Espelette, France, Saturday July 28, 2018. (AP Photo/Christophe Ena ) Tour de France, rocznik 2018, smak wytrawny
 • Tour de France Tour de France. Porywający drugi tydzień, a najlepsze dopiero przed nami!
 • Tour de France. Geraint Thomas wygrywa w La Rosiere i przejmuje koszulkę lidera wyścigu. Majka niestety z dużymi stratami.
Komentarze (33)
Bergen 2017. Michał Kwiatkowski nie dał rady. Peter Sagan pisze historię
Zaloguj się
 • drvx

  Oceniono 12 razy 8

  Okazalo sie, że mozna wygrać wyscig startując z pozycji faworyta któremu nikt nie odpuszcza i nie mając wsparcia w drużynie. Do tego potrzeba geniusza. Sagan nim jest, Zdobywając trzeci raz z rzędu tęczową koszulkę przechodzi do historii jako jeden z najwybitniejszych kolarzy wszech czasów. Wartość jego wyczynu tym większa, ze tak jak wspomniałem wcześniej w odróżnieniu od rywali nie miał za plecami licznej i silnej drożyny. Nic dziwnego, ze w Bora traktują go jak drogocenny brylant i grupa jest budowana pod katem jego potrzeb.

 • marek_p1846

  Oceniono 4 razy 4

  Mistrz jest jeden!

 • kasia481

  Oceniono 1 raz 1

  Goo... walczył. Był za daleko z tyłu kiedy zawodnicy zaczęli finiszować. " Zamknięty" to on był
  na ostatnich metrach! Pojechał tragicznie taktycznie.

 • clemek

  Oceniono 7 razy 1

  Ja tam nie widziałem żadnej walki naszych, przez moment może gonili ucieczkę. Kwiatowa też nie zabrał się do żadnej ucieczki a z Saganem na finiszu ciężko wygrać. Marna taktyka

 • atibalo

  0

  A ten który był 123 został zamknięty przez 122 .

 • cheshire

  Oceniono 8 razy 0

  klęska taktyki Wadeckiego, ktory zamiast będącego w świetnej formie Marczyńskiego wystawia Paterskiego czy Wiśniowskiego. Wygrały prywatne animozje trenera i "dziadków" z PZKol. Drugie to fatalna taktyka. Na sto kilometrow przed metą wystawia do pościgu Bodnara, kiedy kwestią czasu byl pościg Belgów i Francuzów mających więcej zawodników. W rezultacie 30 km przed metą Michał był zdany sam na siebie. nie miał szans przy finiszu z dużej grupy a nie miał nikogo do pomocy, żeby tę grupę wcześniej rozerwać. Panu Wadeckiemu można już podziękować.

 • boliver

  Oceniono 5 razy -1

  Peter to klasa,,,, fenomen

  Flower 🌸 man pokpil finisz jak Wczoraj kaska,,,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje