Kolarstwo. Rafał Majka nie wystąpi na mistrzostwach świata?

Rafał Majka

Rafał Majka (JAKUB WŁODEK)

Rafał Majka, czołowy polski kolarz, ma problemy zdrowotne i może nie wystartować we wrześniowych mistrzostwach świata w Norwegii.

Majka narzeka na silny ból w plecach. Czuje uciski na nerwy w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Kontuzji nabawił się jeszcze podczas Tour de France, kiedy brał udział w kolizji. Co prawda, jeszcze kilka dni temu uczestniczył w wyścigu Vuelta a Espana, gdzie zajął 34. miejsce w klasyfikacji generalnej. Ale uraz znowu dał o sobie znać.

- Wracają problemy z plecami po kraksie na Tour de France. To stawia znak zapytania, czy pojadę na mistrzostwa świata - powiedział Majka cytowany przez portal onet.pl.

Kolarskie mistrzostwa świata odbędą się w Norwegii (Bergen). Impreza rozpocznie się 16 września, ale wyścig elity mężczyzn ze startu wspólnego odbędzie się dopiero osiem dni później.

W polskiej kadrze ma się znaleźć: Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś, Łukasz Wiśniowski, a także Maciej Bodnar i Maciej Paterski. Jeśli Majka nie pojedzie, to zastąpić ma go Paweł Poljański. Ostatnio pokazał się z dobrej strony podczas Vuelty. Tam, dwukrotnie był drugi, a raz czwarty.

Piotr Lisek w "Wilkowicz Sam na Sam": Gdy byłem młodszy, mówiłem sobie: 5,80 - Lisu, tobie to starczy

Komentarze (10)
Kolarstwo. Rafał Majka nie wystąpi na mistrzostwach świata?
Zaloguj się
 • cheshire

  Oceniono 3 razy 3

  dziwne, że zabrakło miejsca dla Marczyńskiego, który tak świetnie pojechał Vueltę. Jakieś uprzedzenia trenera nie mogą osłabiać drużyny. Przecież Marczyński w obecnej formie przerasta Paterskiego zdecydowanie, ale to Paterski pojedzie na MŚ. Dziwna decyzja trenera Wadeckiego.

 • pawelec333

  Oceniono 1 raz 1

  Marczyński ma najlepszą formę ze wszystkich a nie został powołany, prywatne animozje wzięły górę

 • drvx

  0

  Szkoda, że zdrowie nie pozwoliło Rafałowi na udział w mistrzostwach. Z drugiej strony taka strata mniej boli bo dotyczy pomocnika, gorzej by było gdyby trasa predestynowała Majkę do roli lidera. Majkę pomocnika będzie dużo łatwiej zastąpić niż Majkę lidera.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje