Sport.pl

Rafał Majka wygrał 14. etap Vuelta a Espana!

Rafał Majka wygrał 14. etap Vuelta a Espana. Polski kolarz popisał się samotną ucieczką na ostatnich dziesięciu kilometrach i w fantastycznym stylu wygrał swój pierwszy etap na Vuelta a Espana. Drugie miejsce zajął Miguel Angel Lopez, a trzeci był Vincenzo Nibali.

- Czuje się wspaniale. Wywróciłem się na TdF, byłem drugi na Tour de Pologne. Tutaj przyjechałem walczyć, ale się rozchorowałem. Ciesze się, że dzisiaj się udało. Byłem spokojny i pewny siebie. Patrick Conrad wykonał dla mnie wspaniałą pracę. Wiedziałem, że ostatnie 10 kilometrów muszę pojechać na 100%. Do końca wyścigu daleko, a mi wróciła moc i motywacja, dlatego spróbuje wygrać jeszcze raz - cieszył się Rafał Majka po zwycięstwie.

Sobotni etap liczył 175 kilometrów i zaczął się w miejscowości Ecija, a jego meta była przewidziana na wojskowym terenie - Sierra de La Pandera. 

Rafał Majka zabrał się do odjazdu dnia i już na wiele kilometrów przed metą było wiadome, że Polak czuje się dobrze i powalczy o etapowe zwycięstwo na 14. odcinku hiszpańskiej Vuelty. 

Majka na 10. kilometrów przed meta zdecydował się na samotny atak. Polak jednak był gotowy na długą walkę ze swoimi słabościami i morderczym podjazdem. Wszystko dlatego, że podjazd na Sierra de La Pandera liczy sobie 12 kilometrów a średnie nachylenie wynosi ponad 7%. Na cztery kilometry przed metą Majka miał jednak 1.20 min przewagi nad goniącym peletonem, co oznaczało, że Polak był już bardzo blisko zwycięstwa. Wtedy jednak z peletonu wyrwał się Romain Bardet, który podjął szaleńczą próbę dogonienia polskiego kolarza.

Do Francuza dołączyli kolejni zawodnicy i wydawało się, że Majka będzie miał ciężko w samotnej ucieczce. Zawodnik Bora-Hansgrohe odparł jednak atak Miguela Ángela Lópeza z Astany, który zaatakował na ostatnich dwóch kilometrach i wygrał swój pierwszy etap na tegorocznej Vuelcie. To trzecie zwycięstwo polskiego kolarza na Vuelta a Espana 2017. Dwie wygrane zanotował dotąd Tomasz Marczyński. 

W klasyfikacji generalnej prowadzi Chris Froome (Sky), który ma 55 sekund przewagi nad Vincenzo Nibalim (Bahrain - Merida).

Komentarze (40)
Rafał Majka wygrał 14. etap Vuelta a Espana!
Zaloguj się
 • mixail

  Oceniono 11 razy 7

  Piękny biało-czerwony wyścig mamy w tym roku w Hiszpanii!

  Brawo Majka Zgred!
  Brawo Marczyński Maniek!
  Brawo Poljański Zebra!

  Jeszcze niedawno, przez lata całe, nasze kolarstwo praktycznie nie istniało, a teraz nasi wyróżniają się i błyszczą we wszystkich trzech wyścigach Grand Tour, we wszystkich najważniejszych klasykach. Jeszcze kilka lat temu nie było podstaw, żeby o tym w ogóle marzyć.
  Oczywiście szkoda że Zgredek nie walczy o generalkę, ale w jego przypadku to tylko kwestia czasu. Limit pecha wyczerpał.

 • mer-llink

  Oceniono 10 razy 4

  Gratulacje dla p. Majki.
  A do Pana Majchrzaka Piotra:
  ja rozumiem, że jak Żurnalistom Sportowym przypałęta się jakaś frazka, to używają jej namiętnie. U Pana Majchrzaka Piotra królował dziś zwrot "było jasne".

 • mer-llink

  Oceniono 7 razy 3

  P.S. P.S. P.S.
  Wygrał Pan, Panie Majchrzaku Piotrze.
  Ja się poddaję.
  Oto w sprawozdaniu tenisowym błyszczy Pan nieustannie:
  "No niestety, mamy gema dla Amerykanki."
  A my mamy wielkiego szacunka dla Pana wytrwałości w pisaniu byle jak....

 • mer-llink

  Oceniono 9 razy 3

  P.S. P.S.
  Panie Majchrzaku Piotrze, widzę, że moje życzliwe rady na nic.
  Oto od dziś ma Pan już wszystkie kwalifikacje na Wybitnego Żurnalistę Sportowego. Jest Pan w jednym szeregu z p. Szpakowskim, ze śp. panem Ciszewskim i innymi tuzami. Gratulacje.
  W Pana sprawozdaniu (w innym miejscu) z meczu tenisowego był Pan łaskaw zaserwować:
  "Potężnego gwoździa wbija Radwańska..."
  Ja wiem, ze Pan wychodząc do Redakcji oczywiście ubiera buta.
  Tak wszak robią wszyscy Wybitni Żurnaliści Sportowi.

  Brawo!!!! Będą z Pana ludzie. Jest Pan wytrwały (przynajmniej w robieniu błędów). Może za zasługi nawet na Spartakiadę Młodzieży jako Sprawozdawcę wyśle Pana Redakcja? Z takim talentem, hej!

 • wpm1

  Oceniono 2 razy 2

  Wygrać etap w wieloetapówce startując z pozycji outsidera to... żaden sukces? Wielki komentatorze, zapomniałeś o jednym szczególe, tych outsiderów w takim wyścigu jest... 150!

 • mrrrwrrr

  Oceniono 2 razy 2

  DO REDAKCJI: "Patrick Conrad wykonał dla mnie wspaniałą pracę."
  Nie Conrad. Konrad.

 • boliver

  Oceniono 7 razy 1

  Paskudny kogut chcial zepsuc swieto,,,

  Bravo Rafa,,,

 • mer-llink

  Oceniono 9 razy 1

  P.S. Brawa dla Pana Piotra Majchrzaka.
  Jak spostrzegł, że językowo spartaczył tekst, pokropiwszy go zwrotem"było jasne", to usiadł i trochę poprawił.
  Taka chęć prostowania własnych błędów budzi szacunek.

  Ale, Panie Piotrze, jeszcze ciut roboty. Radzę teraz powalczyć z interpunkcją. Oto wybrany, mały, a jakże goły interpunkcyjnie fragmencik z Pana dzieła:
  "....liczy sobie 12 kilometrów a średnie nachylenie wynosi ponad 7%. Na cztery kilometry przed metą Majka miał jednak 1.20 min przewagi...".
  (przed "a" stawiamy przecinek, a po skrócie "min" kropkę, itd...)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX