Sport.pl

Szokujące zdjęcie nóg polskiego kolarza po 16. etapie Tour de France

Polski kolarz Paweł Poljański podzielił się z kibicami zdjęciem swoich nóg po szesnastu etapach Tour de France. Fani kolarza nie mogli uwierzyć w to, co widzą.

Poljański to 27-letni kolarz grupy Bora-hansgrohe. Celem polskiego zawodnika na ten Tour była pomoc Rafałowi Majce w wygraniu Wielkiej Pętli. Po wycofaniu się lidera grupy przed Poljańskim i Bodnarem zostały postawione inne cele.

Kolarze mają za sobą już szesnaście morderczych etapów Tour de France i bardzo dobrze widać to... po ich nogach. We wtorkowy wieczór Poljański podzielił się szokującym zdjęciem, na którym widać niemal każdą żyłę na jego nogach.

Zdjęcie Pawła Poljańskiego skomentował Michał Kwiatkowski w czasie swojej codziennej transmisji live na Facebooku. - Nie wydaje mi. Aż do takiego stopnia się nie odwadniam. Nie piję piwa, żeby się tak odwodnić. Także mam wrażenie, że to zdjęcie jest żeby bardziej… pokazuje jak w upale kolarz się odwodnił, bo jak wiecie w upale jak kolarz traci tyle wody, to jak z kulturystami. Jakby skóra trochę inaczej wygląda, wszystko wychodzi na wierzch. Więc proponuję Pawłowi, żeby się dziś trochę lepiej nawodnił przed Alpami, skoro tak a nie inaczej jego nogi wyglądają. Ale to moja tylko sugestia - powiedział polski kolarz.

Bardzo podobne zdjęcie w 2014 roku zamieścił Bartosz Huzarski. Fotografia po 18. etapie wywołała prawdziwą furorę w Internecie, a pod adresem Polaka skierowano liczne skargi o stosowanie dopingu. Huzarski tłumaczył jednak, że taki widok to dla niego codzienność i właśnie tak wyglądają nogi kolarza po ciężkim etapie w wysokiej temperaturze. 

Przed kolarzami decydujące dni tegorocznego Tour de France. W środę czeka ich prawdopodobnie najtrudniejszy odcinek. Znajdą się nim legendarne podjazdy pod Col de la Croix de Fer, Telefgraphe oraz Col du Galibier, a meta usytuowana będzie na stacji narciarskiej - Serre Chevalier.

Tour de France. Dwa tygodnie za nami. Ostrzymy zęby na danie główne

Więcej o:
Komentarze (35)
Szokujące zdjęcie nóg polskiego kolarza po 16. etapie Tour de France
Zaloguj się
 • tkslazek

  Oceniono 6 razy 6

  Sport czyli igrzyska to nie jest lekki chleb

 • hiszpan25

  Oceniono 5 razy 3

  co tu szokujacego? zero tkanki tluszczowej (efekty treningu), rozbudowany uklad miesniow (efekty treningu) + uklad krwionosny przystosowany do transportowanie duzych ilosci natlenionej krwi do miesni.... kazdy sportoweic po wysilku wyglada podobnie. do tego prawdopodobnie lekkie odwodnienie i widac wszystkie zyly...

 • leoleo

  Oceniono 7 razy 3

  robi to z własnej woli za pieniądze, a nogi wyglądają zdrowo i silnie

 • sselrats

  Oceniono 4 razy 2

  kobiety lubia takei rozne zyly...

 • mixail

  Oceniono 5 razy 1

  "Szokująca" to musiała być matka Piotr Majchrzak który "napisał" ten "artykuł", oraz matki pozostałych którzy są tym obrazkiem "zszokowani" i próbują "szokować" innych.

  Męskie kolarstwo zawodowe to prawdziwy sport wymagający poświęceń, a nie piłkarzyki stojące sobie na trawce i kopiące do siebie nawzajem piłkę.
  Już w 2014 Huzarski zamieszczając swoje zdjęcie pisał że to widok który się zdarza po ciężkich etapach i że "to co widzicie na poniższym zdjęciu wcale nie jest niezdrowe".

  Nie znam trudniejszego sportu niż zawodowe kolarstwo.
  Ale też nie znam sportu piękniejszego, w piękniejszych okolicznościach przyrody, z piękniejszymi emocjami.
  My, amatorzy, nie musimy się żyłować, tylko jeździć dla przyjemności, dla zdrowia, na miarę własnych możliwości.

 • play100cen

  Oceniono 2 razy 0

  Sport to zdrowie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX