Apetyt rośnie w miarę... jeżdżenia, czyli podsumowanie sezonu w polskim kolarstwie szosowym

06.11.2017 12:12
Chris Froome i Michał Kwiatkowski

Chris Froome i Michał Kwiatkowski PETER DEJONG/AP

Jeszcze ostatnie koła kręcą się w dalekich Chinach, jeszcze niektóre teamy realizują swoje zobowiązania wobec sponsorów podczas pokazowych wyścigów w egzotycznych krainach, ale większość rowerów zawisła już na hakach, a zawodnicy rozpoczynają przygotowania do sezonu 2018. Pora zatem na podsumowanie sezonu 2017 w polskim kolarstwie szosowym. Sezonu, który bez większego wahania można nazwać najlepszym w historii.
Komentarze (4)
Apetyt rośnie w miarę... jeżdżenia, czyli podsumowanie sezonu w polskim kolarstwie szosowym
Zaloguj się
  • drvx

    Oceniono 2 razy 0

    Najlepszy sezon w historii? Ktoś tu chyba żyje w innej rzeczywistosci. Jezeli to był taki świetny sezon to zapewne zobaczymy kolarza w czołowce plebiscytu na najlepszego sportowca Polski.
    A powazniej? Mozna wskazac sezony duzo lepsze od minionego. Chociazby te w których Kwiatkowski zdobywał mistrzostwo świata, Majka zdobywał 3 miejsce w generalce Vuelty lub sezon olimpijski zakończony medalem Majki. To były sukcesy które zauważył cały świat. W obecnym sezonie nie licząc dokonań Pań, dużymi sukcesami może pochwalić się wyłącznie Kwiatkowski (mam tu na myśli zwycięstwa w klasykach) ale i w przypadku Michała obecny sezon nie będzie najlepszym w karierze bo jednak w sezonie 2014 również był bardzo mocny w klasykach i odnosił sporo zwycięstw etapowych a sezon zwieńczył tęczową koszulką która jest najcenniejszym trofeum dla kolarza specjalizującego się w klasykach.

    Poza tym jest jeszcze jeden istotny wskaźnik. Gdyby obecny sezon był najlepszym w historii polskiego kolarstwa to objawiłoby się to maksymalna kwotą startową na MŚ. W sezonie w którym Kwiato zdobywał MŚ mieliśmy maksymalna kwotę startową, w obecnym mogliśmy wystawić tylko 6 kolarzy. A kwota startowa na MŚ jest miara osiągnięć kolarstwa danego kraju w danym sezonie. Więc nie plećmy bzdur, ze to był najlepszy sezon w historii polskiego kolarstwa. W tym sezonie nie wydarzyło się nic wiekopomnego by posuwać się do takiego stwierdzenia. Nie istnieliśmy w generalkach wielkich tourów i nie zdobyliśmy MŚ. Nie zdarzyło się nic wiekopomnego, a w przeszłości Polskie kolarstwo kilka ponadczasowych sukcesów jednak odniosło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje