Kolarstwo. Szymon Sajnok mistrzem świata w kolarstwie torowym!

Szymon Sajnok mistrzem świata w kolarstwie torowym! Polak zdobył złoty medal w w omnium podczas czwartego dnia rozgrywanych w Apeldoorn MŚ!

Omnium to kolarski wielobój. Sajnok rozpoczął je od 11. miejsca w scratchu. W wyścigu tempowym Polak był drugi, co w klasyfikacji łącznej dało mu awans na trzecią pozycję. był drugi i awansował w klasyfikacji łącznej na trzecim miejscu.

Więcej punktów od naszego reprezentanta mieli Ivo Iliveira i Simone Consonni. Portugalczyk już jako drugi odpadł jednak w wyścigu australijskim. Polak początkowo długo jechał na końcu, na 14. sprincie minimalnie wygrał pojedynek z Hiszpanem Albertem Torresem. Ostatecznie Sajnok wyszedł na prowadzenie i wygrał tę konkurencję.

Przed ostatnią konkurencją był drugi. Prowadzący Consonni miał tyle samo - 98 - punktów. W wyścigu punktowym kolarze przejechali 25 kilometrów, czyli 100 okrążeń toru. Na pierwszym finiszu Polak zajął drugie miejsce i powiększył dorobek o trzy punkty, dzięki czemu awansował na pierwszą lokatę w klasyfikacji generalnej.

Na 20 pętli przed końcem Sajnok prowadził z dorobkiem 107 punktów. Van Schip był drugi (105), a Consonni (104) - trzeci. Na następnym sprincie punktował Holender, dzięki czemu zrównał się z Polakiem. Zwycięzcę wyłonił ostatni, punktowany podwójnie finisz. W nim najgroźniejszych rywali wyprzedził Sajnok, który zdobył tęczową koszulkę mistrza świata.

Martin Lewandowski w "Wilkowicz Sam na Sam": Z Anią Lewandowską rozmawiamy, nie mówię że zawalczy w KSW, ale... Tylko Robert, z tego co słyszałem, lekko się skrzywił