Tour de France. Kwiatkowski się wycofał, Geschke wygrał etap [ZAPIS RELACJI]

• środa, 22 lipca 2015
  • Niemiec Simon Geschke wygrał 17. etap Tour de France. Najlepszy z Polaków Rafał Majka zajął 13. miejsce. Liderem pozostał Brytyjczyk Christopher Froome.

• Quintanta powalczył z Froomem na ostatnich metrach. Wygrał z nim o pół roweru, znaczenia dla klasyfikacji generalnej nie ma to żadnego.

• Rafał Majka też już jest na mecie.

• Trzecie miejsce dla Rigoberto Urana (Etixx-QuickStep)

• Andrew Talansky dojeżdża na drugim miejscu.

• PILNE

Simon Geschke z grupy Giant zwycięzcą 17. etapu Tour de France!

• 1 km do mety Simon Geschke pewnie jedzie po zwycięstwo. Po drugie miejsce jedzie Andrew Talansky.

• 3 km do mety Geschke cały czas na prowadzeniu, ma minutową zaliczkę nad Talanskym. Podjazd to średnio ponad 6,5 procent nachylenia, a tuż przed metą jest najciężej.

• 6 km do mety. Geschke zaczyna jechać pod górę. Do mety! Ma blisko dwie minuty przewagi nad grupą goniącą. A problemy z rowerem ma Contador, który odpadł z grupy z Froomem. Dojechał do niego wóz techniczny.

• Paweł Wilkowicz z całym tłem o wycofaniu się Michała Kwiatkowskiego z Tour de France.

Tour de France. Michał Kwiatkowski wycofał się z wyścigu

Michał Kwiatkowski zszedł z roweru na środowym pierwszym etapie w Alpach i wsiadł do samochodu Etixx Quick Step. Wycofał się z wyścigu dzień po tym jak ogłosił że wystartuje w Tour de Pologne, a jego szef w grupie Etixx - że Polak odchodzi do innej drużyny

• 13 km do mety. Talansky dojechał do Pinot, na czele cały czas Geschke. A z głównej grupy odskoczył taki zestaw kolarzy: Nibali, Froome, Quintana, Valverde i Contador. Oni właśnie zaczęli pędzić w dół.

• 17 km do mety. Goniący Pinot przewrócił się na jednym z wiraży. Szybko się podniósł, jedzie dalej, ale chyba z pościgu nici.

• Więcej szczegółów o Kwiatkowskim. Polak wycofał się na ok. 40 km przed metą. Decyzja Kwiatkowskiego nie jest wielkim zaskoczeniem. Przed zawodnikami w Tour de France jeszcze kilka wymagających alpejskich etapów, a on we wtorek zapowiedział start w rozpoczynającym się już 2 sierpnia Tour de Pologne.

• 22 km do mety Geschke zdobywa premię górską pierwszej kategorii i teraz pędzi w dół 15 km. Potem 6 km wspinaczki do mety. Będzie się działo.

• 22 km do mety. Geschke zbliża się do premii górskiej, minutę za nim jest Pinot.

• 24 km do mety. Pinot jest mocny. Sam rzucił się w pościg za Geschkem, zostawił czterech kompanów, którzy początkowo z nim gonili czołowego uciekiniera.

• 25 km do mety. Majka chyba odpuścił walkę o etapowe zwycięstwo. Nie zabrał się z Pinotem do pogoni za Geschkem.

• 27 km do mety. Grupa, w której jedzie Majka zaczyna się rozrywać, Polak na razie czeka z atakiem.

• Na razie nie znamy powodu wycofania się Polaka z Tour de France.

• PILNE

Michał Kwiatkowski wycofał się z Tour de France!

• 30 km do mety. Geschke ma już ponad 10 minut przewagi nad grupą z Froomem. W grupie, w której jedzie Rafał Majka, pozostało 22 kolarzy.

• 35 do mety. Geshke ma już prawie dwie minuty przewagi nad czołową grupą, w której jedzie m.in. Rafał Majka. Z grupy parę chwil temu odskoczył Teklehaimanot, który traci do Geshkego minutę. Peleton z liderem na razie odpuszcza, traci ponad osiem minut. A stawka się porozrywała, jest już sześć grup i grupek.

• 40 km do mety. Najbliższe wyzwanie przed kolarzami to Col d'Allos - premia górska pierwszej kategorii - 14 km pod górę, średnie nachylenie 5,5 procent. Będzie ciekawie!

• 47 km do mety i z czołowej grupy odskoczył Simon Geschke z Gianta. Rafał Majka ciągle jest w etapowym czubie. Lider wyścigu Froome i cała jego grupa traci do Geschke ponad cztery minuty.

• Lotną premię na 111 km wygrał Benoit Vaugrenard, za nim Degenkolb i Sagan. Rafał Majka przyjechał na 12. miejscu i dzięki temu zyska cztery punkty do klasyfikacji punktowej.

• Czyżby Nairo Quintana, Chris Froome i Joaquim Rodriguez namawiali się przed startem etapu? ;-)

• Kolejny kolarz wycofuje się z TdF. Sam Bennett z Bora-Argon przegrał z chorobą.

• Rzućmy jeszcze raz okiem na mapę dzisiejszego etapu.

• 57 km do mety. Z czołowej grupy odskoczyli Durasek, Herrada i Pauwels, którzy teraz pomykają w dół z ogromną prędkością po zjeździe z górskiej premii. Jest niebezpiecznie. Z jednej strony skały, z drugiej przerażające zbocze, które oddzielone jest od drogi tylko niską barierką.

• Za nami premia górska drugiej kategorii na Col de la Colle-Saint-Michel, którą wygrał Serge Pauwels z grupy MTN-Qhubeka.

• W czołowej grupie jedzie 28 kolarzy. Oprócz Rafała Majki jest tam m.in. lider klasyfikacji punktowej Peter Sagan. Za 28-osobową grupą ze stratą 2:13 jedzie trzech kolarzy - Barta, Rogers i Malori, dalej (2:47 straty do liderów) jadzie 17-osobowa grupa z m.in. z liderem wyścigu Froomem. Dalej, z 4-minutową stratą peleton. Do mety pozostało 65 km.

• 70 km przed metą wycofał się Tejay Van Garderen. Pocieszali go szefowie zespołu Yvon Ledanois i Max Sciandri. Nie wiadomo, dlaczego. Kolarz miał ogromne problemy na trasie, wyglądał na bardzo osłabionego. To może być jakiś wirus.

• Dziś kolarze mają do przejechania 161 km, ale zaczęło się poważniejsze jeżdżenie po górach, bo zawodnicy będą się mierzyć z pierwszymi alpejskimi wierzchołkami. Poniżej profil trasy i aktualna sytuacja. W czołowej grupie jedzie Rafał Majka!