Sport.pl

Tour de France. Wyrzykowski: Regulamin jest tak zrobiony, że jeśli Majka wygra 2 etapy na podjazdach, wygra klasyfikację

Krzysztof Smajek, Marek Borniński.
21.07.2015 00:38
Tour de France. Jakie są szanse na zwycięstwo Rafała Majki w klasyfikacji górskiej Tour de France? - Liczę na niego. Tym jednym zwycięstwem w Pirenejach pokazał, że potrafi jeździć w górach. Boją się go i nie puszczą go, ale niech walczy. Może mieć czwarte zwycięstwo, a nawet i pięć zwycięstw etapowych. Regulamin jest w tym roku źle zrobiony. W klasyfikacji górskiej nic się nie rusza. Froome wygrał jeden etap górski i jest liderem klasyfikacji górskiej. Trzeba to jakoś zróżnicować. Za dużo punktów jest za tego typu zwycięstwo. Jeśli Rafał wygrałby dwa etapy na podjazdach, będzie podwójnie punktowany i wygra klasyfikację - mówi Krzysztof Wyrzykowski, komentator Eurosport.
Więcej o:
Komentarze (24)
Zaloguj się
 • vald

  Oceniono 30 razy -2

  Tylko czy takie wychudzone szkielety jak Froome, Bordet ,czy 50 kilogramowy Quintana to jeszcze kolarze,czy specjalnie wyhodowane okazy? Powinien być jakiś przelicznik wzrostu i wagi, budowy kośćca

 • crizs

  Oceniono 63 razy -9

  zgadzam się z tym.. jest kompletny brak rywalizacji w klasyfikacji górskiej.. przy okazji poruszę inny problem, który widzę.. kolarze są wyraźnie podzieleni na sprinterów i górali.. start ich wszystkich w jednym wyścigu typu TdF przestaje być ciekawy i niestety jest niekorzystny dla sprinterów.. proponuję aby rozgrywano wyścigi kolarskie w dwóch kategoriach: dla sprinterów wyścigi płaskie i pagórkowate oraz dla górali wyścigi pagórkowate i górskie.. proponuję też prowadzić dwie kategorie rankingów kolarskich.. nie będę podawał przykładów wielkich sprinterów, którzy w zasadzie poza koszulką jakiegoś koloru nie osiągnęli żadnych sukcesów.. pozdrawiam Rafała Majkę i życzę sobie wielu emocji w Alpach..

 • cxubmsqq1

  Oceniono 86 razy -36

  Pompujemy balona? Znowu? 'Majki sie boja'? Po jednym etapie, gdzie go 'puscili' i pozwolili wygrac?

  Przeciez etapow gorskich bylo wiecej - jak na nich wypadl Majka? No, jak specjalisci? Prawda, iz blado? Bardzo blado?

  Zamiast realizmu/obiektywizmu podbijanie bebenka... Po co? Balon znowu peknie! Wczoraj polscy 'specjalisci' pisali, jaki to fantastyczny z Golasia 'pomagier', Teraz czytam, iz Majka ma szanse na najlepszego 'gorala' tegorocznego TdF (ok, ok, dokladnie cytujac to redaktor W. 'liczy na niego').

  Takie same (a wg. mnie nawet wieksze) maja wszyscy bedacy przed nim w klasyfikacji gorskiej. Tudziez kilku bedacych za Majka. Jego szanse, wg. mnie, to maximum 10%.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX