Sport.pl

Tour de France. Wilkowicz: Wreszcie dowiemy się, w jakiej formie jest "wielka piątka". My liczymy na Majkę i Contadora

Paweł Wilkowicz, Paola Kadyszewska
14.07.2015 16:00
Paweł Wilkowicz ze Sport.pl jest w Pierre Saint Martin na mecie pierwszego górskiego etapu Tour de France. - Można powiedzieć, że wyścig zaczął się dziś na nowo, wreszcie dowiemy się w jakiej formię są ci, którzy rywalizują o końcowe zwycięstwo. Do tej pory mówiło się o nich 'wielka czwórka' - Vincenzo Niballi, Nairo Quintana, Alberto Contador, Christopher Froome są faworytami - ale dziś należy doliczyć do nich Tejay'a van Garderena. Po drodze, gdzie ta wspinaczka się ciągnie, stoją tłumy. Dzisiaj jest też narodowe święto Francji, ale ostatnim razem Francuz wygrywał 14 lipca aż 10 lat temu. Chyba wszyscy oprócz miejscowych liczą, że zwycięży ktoś z 'wielkiej piątki', my liczymy na to, że to będzie Rafał Majka z Alberto Contadorem, który był bardzo pewny siebie w przeddzień tej wielkiej, pirenejskiej wspinaczki - komentuje.
Więcej o:
Komentarze (3)
Zaloguj się
  • mistrz_liu

    Oceniono 2 razy 2

    I co teraz? Nigdy nie nazwę cieniasem kolarza, który na morderczym podjeździe traci kilka minut do lidera. Ale jak słucham przechwałek, że wszystkim spadną buty, gdy Majka w dzisiątym dniu wyścigu zechce mocniej nadepnąć - to mam kłopoty z zachowaniem szacunku.

  • henryabor

    Oceniono 3 razy 1

    Pawciu, dla Contadora już jest po wyścigu! A Majka z Kwiatkowskim gdy dojadą do końca, to będziesz miał się z czego cieszyć?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX