Sport.pl

Mordercza niedziela kolarzy na Tour de France i Tour de Pologne

Po lżejszym 14. etapie kolarzy ścigających się w "Wielkiej Pętli" czeka mordercze 160 km w Alpach. Z kolei na Tour de Pologne zmęczeni po sobotniej walce zawodnicy kontynuują walkę na wymagających wzniesieniach. Relacja na żywo z obu wyścigów na Sport.pl. Zaczynamy o godz. 14.30.
W niedzielę uczestników Tour de France czeka 15. etap z Bourg-en-Bresse do Culoz, długości 160 km - pierwszy górski po kilkudniowej przerwie.

Etap od samego początku będzie pełen mniejszych czy większych podjazdów. Już na 23. kilometrze zaplanowana jest pierwsza premia górska pierwszej kategorii. Łącznie na trasie będzie ich aż sześć.

Przekrój trasy 15. etapu

Najtrudniejsza przeprawa czeka na kolarzy po 100 km jazdy, kiedy zaczną wspinać się na najwyższy punkt na trasie - przełęcz Grand Colombier (1501 m n.p.m.).

Kluczowa dla losów niedzielnego etapu okazać się może wspinaczka na Lacets du Grand Colombier. W pewnym momencie kąt nachylenia wyniesie ponad 10 procent. Po pokonaniu tej góry kolarzom do mety pozostanie zaledwie 14 km płaskiej jazdy.

Przekrój trasy 15. etapu

Bardzo liczymy na dobry występ Rafała Majki, który zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji górskiej. Do prowadzącego Thomasa de Gendta (90 punktów) Polak traci 13 "oczek".

Najtrudniejszy etap Tour de Pologne

Trudne zadanie w niedzielę czeka także kolarzy ścigających się na polskich ulicach. Po wyczerpującym 5. etapie, którego nie ukończyło aż 86 kolarzy, w tym dotychczasowy lider wyścigu Kolumbijczyk Fernando Gaviria, zawodnicy zmierzą się na królewskim etapie wyścigu.

Kolarze będą wspinać się na Ząb, Ścianę Bukovina, Wicher Rusiński i finiszować pod górę w Bukowinie Tatrzańskiej. W tym czasie pokonają 9 premii górskich. Początkowo miało być ich aż 15, ale z powodu trudnych warunków atmosferycznych organizatorzy skrócili etap ze 194 km do 117 km.

Przekrój trasy 6. etapu

Dwa lata temu w pięknym stylu wygrał tu Rafał Majka. W tym roku w stawce kolarzy na próżno szukać tak znakomitego górala. To może być kolejny dzień, w którym wielu uczestników Tour de Pologne nie dojedzie do mety.

Więcej o Tour de France i Tour de Pologne:

- Michał Kwiatkowski leżał w kraksie

- Masażysta Kwiatkowskiego: Michał jest poobijany

- Tim Wellens wygrał morderczy etap do Zakopanego

- Niesamowity Cavendish wygrał czwarty etap w tegorocznym Tour de France

Ślub Ivanović i Schweinsteigera! Lewandowski gratuluje [ZDJĘCIA]


Więcej o:
Komentarze (6)
Mordercza niedziela kolarzy na Tour de France i Tour de Pologne
Zaloguj się
 • ankonta57

  0

  A może by tak Tour de Pologne... nie wiedzieć dlaczego nie Wyścig Dookoła Polski... zrobić pospołu z Czechami i Słowakami... nie trzeba by było się kręcić jak pies za własnym ogonem...?

 • ko_menta_tors

  0

  Przełęcz Grand Colombier... Super.
  a dlaczego nie nizina?

 • wiatrm81

  0

  ja czegoś nie rozumiem żałoba we Francji a ci sobie urządzają Tour de France co za hipokryci.

 • cheshire

  0

  czy Polska jest tak mała, że muszą ciągle jeździć w kółko? A może nie wystarcza balonów na normalną trasę i trzeba robić pętle? Żałosny wyścig i do tego beznadziejnie pokazywany w TVPis. Jeśli nie ma go w Eurosporcie to coś to już znaczy. I jeszcze ten bełkot Szczęsnego...

 • 10robo10

  0

  Lepiej jak Tour de Pologne zostanie przeniesione na tor bo te 5 okrążeń jest bez sensu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX