Sport.pl

Oficjalnie: Majka wystartuje w Tour de Pologne, Kwiatkowski zrezygnował

Zespół Rafała Majki potwierdził, że zwycięzca klasyfikacji górskiej Tour de France wystąpi w tegorocznym Tour de Pologne. - Będziemy go wspierać w głównym celu - wygraniu klasyfikacji generalnej - czytamy w oświadczeniu. Ze startu w wyścigu zrezygnował Michał Kwiatkowski.
Rafał Majka po Tour de France nie ma ani chwili odpoczynku - jeszcze w niedzielę jeździł po ulicach Paryża podczas kończącego ''Wielką Pętlę'' etapu przyjaźni. W poniedziałek i wtorek startował w dwóch belgijskich kryteriach. Wtorkowe wygrał. W środę Polak będzie gościem konferencji prasowej przed 71. Tour de Pologne, która odbędzie się w Warszawie.

Przed konferencją pojawiały się głosy, że Majka przez zmęczenie może zrezygnować ze startu w domowym wyścigu. W środę po południu, jego zespół wydał oświadczenie, w którym informuje, że najlepszy góral TdF na polskich trasach wystartuje i zrobi wszystko, by Polak powalczył o zwycięstwo. Wspierać go mają Nicki Sorensen, Jewgienij Petrov, Jesus Hernandez, Oliver Zaugg, Paweł Poljański, Rory Sutherland i Roman Kreuziger.

Tristan Hoffman o Tour de Pologne:

Jesteśmy tutaj, żeby wspierać Rafała w jego głównym celu - wygraniu klasyfikacji generalnej. Wszyscy widzieli, jak silny był Rafał podczas ostatniego touru. Wierzymy, że ta forma będzie trwała także podczas Tour de Pologne. Pierwsze cztery etapy są dla sprinterów, dlatego koncentrujemy się na piątym i szóstym etapie. To najtrudniejsze odcinki, które kończą się wspinaczką. Będziemy wspierać Rafała najlepiej, jak umiemy. Ostatni etap to runda dookoła Krakowa - jazda indywidualna na czas - na raczej płaskim terenie.

W Tour do Pologne nie wystąpi Michał Kwiatkowski, który swoją absencję tłumaczy zmęczeniem po Tour de France. - Wraz z drużyną postanowiliśmy, że nie wystartuję w Tour de Pologne. Pierwsza część sezonu była dla mnie bardzo intensywna, zmęczenie poczułem szczególnie pod koniec Tour de France. Teraz odpocznę i przygotowuję się do wrześniowych wyścigów - powiedział Kwiatkowski.

- Potwierdzam, że będę startował w Tour de Pologne. Dziś wylatuję do Gdańska, gdzie będę przygotowywał się do wyścigu. Stanę na starcie, by walczyć, a nie się przejechać. Co z tej walki wyjdzie, zobaczymy, ale ja i moja ekipa będziemy próbować, żeby wypadło jak najlepiej i żebyśmy wygrali Tour de Pologne - powiedział z kolei Majka, na którego będą zwrócone oczy wszystkich polskich kibiców kolarstwa po jego znakomitej jeździe we Francji.

71. Tour de Pologne startuje w niedzielę w Gdańsku. Wyścig potrwa do soboty 9 sierpnia.

O świecie Tour de France, dopingu i walce za wszelką cenę przeczytaj w książce, która wstrząsnęła sportowym światem >>

Więcej o:
Komentarze (26)
Oficjalnie: Majka wystartuje w Tour de Pologne, Kwiatkowski zrezygnował
Zaloguj się
 • keinnasenhasen

  Oceniono 60 razy 54

  To, że Rafał wystartuje było wiadome od dłuższego czasu, a tak z innej beczki to może w tym roku organizatorzy TdP wzniosą się na szczyt technologi i naniosą na ekrany tv grafikę z liczbą km pozostałych do mety i przewagą ucieczki nad peletonem. Brak tego utrudnia odbiór transmisji i po prostu strasznie irytuje.
  Z drugiej strony znam realia TVP i wiem, że zamiast takiej drobnostki dostaniemy bieżące informacje od Szczęsnego jadącego na skuterze tuż za kolarzami...

 • platfusy.ida.do.paki

  Oceniono 34 razy 26

  Niech Pan Czesław Lang porozmawia z Czechami i włodarzami na Dolnym Śląsku w sprawie remontu i położenia nowego asfaltu na trasie Podgórzyn <> Przełęcz Karkonoska. Będzie można zrobić prawdziwie górski etap na TdP ze stromym podjazdem o przewyższeniu 850 metrów. Chyba, że ten wyścig to ma być takie pitu pitu nie wiadomo dla kogo. Ni to dla czasowców, ni to dla górali, ni to dla sprinterów.

 • krzysiekglock2

  Oceniono 20 razy 10

  Znowu krzykliwy artykuł, byle tylko wejść w linka. Ale i na to jest prosty sposób.
  Tytuł na głównej jest "PILNE Jest oficjalna decyzja zespołu Rafała Majki w sprawie startu kolarza w Tour de Pologne"
  ale wystarczy najechać na linka:
  "www.sp...Oficjalnie__Majka_wystartuje_w_Tour_de_Pologne.html"
  i już wiadomo o co chodzi.

 • stachu.z.hezbollahu

  Oceniono 10 razy 8

  Pan Czesiu już tak się w tych swoich "rundkach" zapętlił, że na 6 etapie będziemy mieć rundki na rundkach - jak kolarze się w tym nie poplątają, to już będzie sukces. Na poprzednich pięciu etapach standard: po 3,4 rundki na koniec, tylko na Słowacji dwie.
  Jeszcze kilka lat i TdP polegać będzie na jeżdżeniu rundek dookoła balonów reklamowych.

 • drattewka

  Oceniono 15 razy 7

  Nasz tour de Pologne to taka namiastka prawdziwych wyścigów. Taka "pompa" dla towarzystwa zasłużonych cyklistów i działaczy. Odbywa się kilkanaście dni po TdF, kiedy większość świata odczuwa przesyt kolarstwem, a największe gwiazdy odpoczywają. Kilka etapów, niby góry, które niczego nie rozstrzygają, praktycznie cały czas jedzie cała główna grupa razem. O kolejności w wyścigu decydują bonifikaty na mecie, czołowa 50 mieści się w przedziale 1 minuty, a pierwsza 10 to różnice sekundowe. O wszystkim decyduje czasówka, a jak jej nie ma, to jeden etap ciut, ciut trudniejszy od pozostałych. Głównie nuda i flaki z olejem...Ale za to jaki szum w tv i podnieta komentatorów. Chciałbym, aby nasi organizatorzy dążyli do stworzenie wyścigu porównywalnego z wielkimi 3 tourami, taki czwarty do brydża. Coś jak wielki szlem w tenisie.

 • tellico

  Oceniono 11 razy 5

  UWAGA!! SUPERPILNE!!! Nie uwierzycie co się stało!! Jest decyzja w sprawie POLSKI!!
  Jak podała Agencja Reutera Polska nadal leży w Europie. Między Niemcami a Rosją. Nie zmieniła się też zasadniczo długość jej głównych rzek i wysokość szczytów. Nadal ma dostęp do Morza Bałtyckiego a w lasach można co jakiś czas znaleźć grzyba. O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco!! Bądźcie czujni!!!

 • jad120262

  0

  W poniedziałek Majka brał udział w Tour de Boxmeer w Brabancji Północnej. W Holandii nie w Belgii (zajął drugie miejsce).

 • plastikpiokio

  Oceniono 2 razy 0

  nogi go bolą .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX