Tour de France. Wiggins wycofuje się z wyścigu

Bradley Wiggins po wypadku

Bradley Wiggins po wypadku (Fot. Christophe Ena AP)

Podczas siódmego etapu Tour de France na 180 kilometrze doszło do kraksy, w wyniku której lider zespołu Sky News - Bradley Wiggins musiał wycofać się z wyścigu. Według wstępnej diagnozy lekarza jadącego z peletonem Brytyjczyk złamał obojczyk. Na dalsze badania kolarz został zabrany do szpitala.
Na długim 218 kilometrowym, płaskim etapie doszło do kilku kraks, jednak ta na 37 kilometrów przed metą etapu była najpoważniejsza. Podzieliła ona peleton na dwie grupy. Pierwsza 60 osobowa z liderem TdF na czele, Thorem Hushovdem popędziła dalej. Reszta kolarzy musiała się zatrzymać.

Tuż po wypadku lider zespołu Sky News siedział na asfalcie trzymając się za rękę. Diagnoza lekarza wykluczyła go z dalszego ścigania. Brytyjczyk według wstępnej diagnozy złamał obojczyk. W kraksie brał również udział zwycięzca czwartkowego etapu Boasson Hagen. Norweg po chwili zamieszania popędził jednak dalej.

Bradley Wiggins w klasyfikacji generalnej tegorocznej Wielkiej Pętli zajmował 6. miejsce.

Wyścig dookoła Norwegii, czyli tegoroczne Tour de France »


Zobacz także
  • Johnny Hoogerland został liderem klasyfikacji górskiej Tour de France. Kulisy wypadku Hoogerlanda. "Mamy szczęście, że żyjemy"
  • Tour de France. Ósmy etap dla Costy, Hushovd pozostaje liderem
  • Mark Cavendish mija linię mety Tour de France. Wygrał Cavendish, Hushovd utrzymał koszulkę lidera

Najnowsze informacje