Chris Froome staranowany przez samochód. Trzykrotnemu zwycięzcy Tour de France nic się nie stało, ale grupa Sky złoży zawiadomienie na policję

Zniszczony rower Chrisa Froome'a

Zniszczony rower Chrisa Froome'a (Twitter Chrisa Froome'a)

"Właśnie zostałem zepchnięty z roweru przez niecierpliwego kierowcę, który wjechał za mną na chodnik. Kierowca pojechał sobie dalej" - napisał Chris Froome na Twitterze. Dwa tygodnie temu w zderzeniu z samochodem na treningu zginął Włoch Michele Scarponi
"Na szczęście nic mi się nie stało. A rower kompletnie zniszczony." - pisze Froome w podpisie do zdjęcia leżącego przy latarni roweru: pokrzywionego, z połamanymi kołami.Mimo że Froome wyszedł z kolizji bez szwanku, grupa Sky zapowiedziała złożenie zawiadomienia na policję.

Do kolizji doszło we francuskim Beausoleil, niedaleko Monako, gdzie mieszka Froome i gdzie często trenuje. Na Lazurowym Wybrzeżu grupa Sky ma jedną ze swoich baz. Trzykrotny zwycięzca Tour de France przygotowuje się teraz do kolejnej Wielkiej Pętli, w czerwcu ma sprawdzić formę w Dauphine Libere.

W ostatnich tygodniach temat bezpieczeństwa kolarzy na treningach cały czas powraca: 22 kwietnia po zderzeniu z furgonetką podczas treningu niedaleko domu zginął Michele Scarponi, zwycięzca Giro d'Italia 2011. 7 maja niedaleko Valencii zginęło dwóch triatlonistów potrąconych podczas treningu rowerowego przez kobietę która prowadziła samochód pod wpływem alkoholu i narkotyków. Po tym wypadku hiszpańscy kolarze, z Alberto Contadorem i Alejandro Valverde, apelowali do kierowców o więcej szacunku dla innych na drodze, a do władz - o surowsze kary dla sprawców takich wypadków.

Quiz dla długodystansowców. 100 pytań ze sportu, zaproś rodzinę i znajomych do rozwiązywania!
1/100Ile wyścigów Formuły 1 wygrał Robert Kubica?
Komentarze (33)
Chris Froome staranowany przez samochód. Trzykrotnemu zwycięzcy Tour de France nic się nie stało, ale grupa Sky złoży zawiadomienie na policję
Zaloguj się
 • earthboundmisfit

  Oceniono 1 raz 1

  Szanowny Panie Wilkowicz, wyścig Dauphine Libere od kilku już lat nazywa się Criterium du Dauphine.

 • hihot.md

  0

  Sadził środkiem, jak to spandeksy od kąwęcji... Proszenie się o kłopoty-w końcu trafisz na takiego samego głupka. co ma krew nogach a nie w głowie.

 • zydzia

  Oceniono 4 razy 0

  Będzie dużo gorzej. W ciągu najbliższych lat przybędzie bardzo wielu kierowców w podeszłym wieku. Nie wszyscy z nich będą wystarczająco zdrowi i sprawni do prowadzenia pojazdów. Już często widuję takich, którym zdarza się przez naście sekund nie wiedzieć, co się dookoła nich dzieje. Potem wykonują zaskakujące manewry. Jedyna nadzieja w samochodach autonomicznych.

 • pawel.lewski

  0

  Mafia ma długie ręce.

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 5 razy -3

  Czy takich grup jak Sky czy inne NIE STAĆ NA PILOTA, który by w aucie OZNAKOWANYM jechał za kolarzem publiczną drogą??????

 • zz1026

  Oceniono 10 razy -8

  "o zderzeniu z furgonetką podczas treningu niedaleko domu zginął Michele Scarponi, zwycięzca Giro d'Italia 2011"

  ciekawe jaka jechal predkoscia ten rowerzysta ze nie zdarzyl wyhamowac

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje