Sport.pl

Chris Froome staranowany przez samochód. Trzykrotnemu zwycięzcy Tour de France nic się nie stało, ale grupa Sky złoży zawiadomienie na policję

"Właśnie zostałem zepchnięty z roweru przez niecierpliwego kierowcę, który wjechał za mną na chodnik. Kierowca pojechał sobie dalej" - napisał Chris Froome na Twitterze. Dwa tygodnie temu w zderzeniu z samochodem na treningu zginął Włoch Michele Scarponi
"Na szczęście nic mi się nie stało. A rower kompletnie zniszczony." - pisze Froome w podpisie do zdjęcia leżącego przy latarni roweru: pokrzywionego, z połamanymi kołami.Mimo że Froome wyszedł z kolizji bez szwanku, grupa Sky zapowiedziała złożenie zawiadomienia na policję.

Do kolizji doszło we francuskim Beausoleil, niedaleko Monako, gdzie mieszka Froome i gdzie często trenuje. Na Lazurowym Wybrzeżu grupa Sky ma jedną ze swoich baz. Trzykrotny zwycięzca Tour de France przygotowuje się teraz do kolejnej Wielkiej Pętli, w czerwcu ma sprawdzić formę w Dauphine Libere.

W ostatnich tygodniach temat bezpieczeństwa kolarzy na treningach cały czas powraca: 22 kwietnia po zderzeniu z furgonetką podczas treningu niedaleko domu zginął Michele Scarponi, zwycięzca Giro d'Italia 2011. 7 maja niedaleko Valencii zginęło dwóch triatlonistów potrąconych podczas treningu rowerowego przez kobietę która prowadziła samochód pod wpływem alkoholu i narkotyków. Po tym wypadku hiszpańscy kolarze, z Alberto Contadorem i Alejandro Valverde, apelowali do kierowców o więcej szacunku dla innych na drodze, a do władz - o surowsze kary dla sprawców takich wypadków.

Więcej o:
Komentarze (33)
Chris Froome staranowany przez samochód. Trzykrotnemu zwycięzcy Tour de France nic się nie stało, ale grupa Sky złoży zawiadomienie na policję
Zaloguj się
 • earthboundmisfit

  Oceniono 1 raz 1

  Szanowny Panie Wilkowicz, wyścig Dauphine Libere od kilku już lat nazywa się Criterium du Dauphine.

 • hihot.md

  0

  Sadził środkiem, jak to spandeksy od kąwęcji... Proszenie się o kłopoty-w końcu trafisz na takiego samego głupka. co ma krew nogach a nie w głowie.

 • zydzia

  Oceniono 4 razy 0

  Będzie dużo gorzej. W ciągu najbliższych lat przybędzie bardzo wielu kierowców w podeszłym wieku. Nie wszyscy z nich będą wystarczająco zdrowi i sprawni do prowadzenia pojazdów. Już często widuję takich, którym zdarza się przez naście sekund nie wiedzieć, co się dookoła nich dzieje. Potem wykonują zaskakujące manewry. Jedyna nadzieja w samochodach autonomicznych.

 • pawel.lewski

  0

  Mafia ma długie ręce.

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 5 razy -3

  Czy takich grup jak Sky czy inne NIE STAĆ NA PILOTA, który by w aucie OZNAKOWANYM jechał za kolarzem publiczną drogą??????

 • zz1026

  Oceniono 10 razy -8

  "o zderzeniu z furgonetką podczas treningu niedaleko domu zginął Michele Scarponi, zwycięzca Giro d'Italia 2011"

  ciekawe jaka jechal predkoscia ten rowerzysta ze nie zdarzyl wyhamowac

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX