Sport.pl

Tour de France. Jak Nairo Quintana oszukiwał na 12. etapie [WIDEO]

Jeden z faworytów Tour de France Kolumbijczyk Nairo Quintana podczas czwartkowego 12. etapu jechał trzymając się motocykla. Wszystko zarejestrowała kamera. Nie wiadomo, czy zostanie ukarany.
Sytuacja miała miejsce w zamieszaniu pod koniec 12. etapu. Richie Porte wpadł na motocykl, który nagle zahamował, być może z powodu kibiców, zagradzających trasę na podjeździe pod Mont Ventoux. Potem w motocykl i leżącego na asfalcie Australijczyka wjechali Chris Froome i Bauke Mollema. Zapanował olbrzymi chaos, bo lider wyścigu uszkodził rower i nie czekając na nowy zaczął... gonić rywali na piechotę.

W zamieszaniu Quintana zagrał nie fair. Na nagraniu wyraźnie widać, jak trzyma się motocykla, co jest zabronione.W piątek więcej mówiło się o tej sytuacji niż o tym, co działo się na trasie 13. etapu. Swojego zachowania nie skomentował kolarz, jego zespół, ani organizatorzy. Jak ukarzą Kolumbijczyka?

Quintana jest czwarty w klasyfikacji generalnej po 13 etapach. Do Froome'a traci 2 minuty i 49 sekund.10 razy śnieg i błoto. Najgorsze wyyścigi kolarskie


Czy Nairo Quintana powinien zostać zdyskwalifikowany?
Więcej o:
Komentarze (16)
Tour de France. Jak Nairo Quintana oszukiwał na 12. etapie [WIDEO]
Zaloguj się
 • k-x

  Oceniono 3 razy 3

  przypomnę, że Majka został ukarany kilka lat temu, gdy z fantazją odepchnął się od motocykla.

 • antares777

  Oceniono 1 raz 1

  Może się trzymał motocykla, może nie - nie widziałem, bo mi na starość wzrok szwankuje.
  Ale się pytam, co to bydło robi na trasie przejazdu kolarzy i kiedy zaczną strzelać - bo bydło widzę.

 • k-x

  Oceniono 1 raz 1

  Podczas rund w Warszawie podczas tegorocznego TdP jeden z zawodników, jadących w zielonej koszulce (Bardiani, czy Cannondale?), w Al. Ujazdowskich co najmniej kilkusetmetrowy odcinek "pobierał bidon", zaś na podjeździe pod Agrykolę był wciągany przez gostka z auta poprzez trzymanie za siodełko. Czy sędziowie zwracają uwagę na takie chwyty?

 • icc217

  0

  Zle sformulowane pytanie: Powinien zostac ukarany, ale nie dyskwalifikowany durna gazeto!

 • andy999kkk

  0

  Cala ta impreza powinna nazywac sie
  PARADA OSZUSTOW I KOKSIARZY lacznie z organizatorami tego chlamu

 • qznia

  Oceniono 6 razy 0

  Froom przyjechał na Mont V. Ze stratą kilku minut, i powinien spaść poza pierwszą trójkę policzyli mu jakiś z d..y i pozostał na pierwszej pozycji.
  Zniesmacza mnie to.
  Froom może wszystko.

 • ankonta57

  Oceniono 3 razy -1

  Na nie głosują wyborcy Platformy Obywatelskiej , Nowoczesnej.pl , PSL-u i SLD.... suma mniej więcej się zgadza

 • muleq

  Oceniono 2 razy -2

  To jest odwracanie uwagi od skandalicznej decyzji sędziów o neutralizacji wyścigu po wypadku Frooma. A jeżeli chodzi o przepisy to również podbieganie jest zabronione, cały dystans powinien być przejechany na rowerze. Czy ktoś ukarze Frooma?? Nie sądzę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX