Sport.pl

Tour de France. Alberto Contador wróci do teamu Astana? Co to znaczy dla Rafała Majki?

W zeszłym roku właściciel teamu Tinkoff zapowiedział wycofanie się z kolarstwa. Zdaniem "L'Equipe" lider zespołu Alberto Contador nie zamierza czekać na rozwój wypadków i szuka nowej ekipy. Rafał Majka ma jeszcze rok kontraktu.
Wtorkowe wydanie francuskiego dziennika "L'Equipe" podało, że Contador zastanawia się, dla którego zespołu jeździć w przyszłym sezonie. Jeszcze przed startem Tour de France jego brat i agent zadzwonił do teamu Astana, by sprawdzić jakie warunki mogliby przedstawić dwukrotnemu zwycięzcy Wielkiej Pętli. Niedawno Hiszpan zapowiedział, że będzie jeszcze się ścigał zawodowo przez dwa lata.

Majka czeka, Contador nie

Na razie jednak Contador jeździ w ekipie Tinkoff-Saxo, w której pomaga mu Polak Rafał Majka. To team, który w najbliższym czasie będzie przechodził rewolucję. Główny sponsor - Oleg Tinkow - zapowiedział w zeszłym roku, że sprzeda zespół po zakończeniu sezonu 2016. Kontrakty na następny rok mają tylko Majka i Słowak Peter Sagan, który jest liderem tegorocznego Touru. - Kto kupi team, ten dostanie obydwu - stwierdził.

Szukanie teamu dla Contadora oznacza, że Hiszpan nie zamierza czekać na rozwój wypadków i nie chce nawet sprawdzać, kto będzie szefem zespołu powstałego na bazie Tinkoff. Majka na razie czeka na rozwój wydarzeń, bo w optymistycznej wersji zostałby w dotychczasowym teamie liderem. - Mogę powiedzieć, że jak nie będzie drużyny Tinkoff, to będę szukał miejsca - mówił niedawno "Wyborczej".

Priorytet to ukończyć etap

Tymczasem na trasie tegorocznego Tour de France Contador ma problemy. Na dwóch pierwszych etapach upadał i traci do lidera Petera Sagana ponad minutę. - Straciłem więcej czasu niż myślałem. Muszę być spokojny, nie stracić dobrego nastawienia. Wciąż jeżdżę, ale naprawdę trochę mnie pokiereszowało. Muszę sprawdzić, czy nadrobię czas w Pirenejach i Alpach. Na razie jednak nie mogę pedałować tak, jakbym chciał - powiedział po drugim etapie.

We wtorek rozpoczął się najdłuższy etap tegorocznego Touru - z Samour do Limoges. Hiszpan wciąż odczuwa trudny wyścigu. - Nie powiem, żebym się czuł lepiej - stwierdził jednoznacznie. - Najważniejsze, że wciąż tutaj jestem. Moim priorytetem jest teraz ukończyć etap i jak najszybciej dostać się do hotelu, żeby odzyskiwać siły - zakończył.

Tańce, kontuzje i... "huh"! Podsumowanie ćwierćfinałów Euro 2016






Więcej o:
Komentarze (8)
Tour de France. Alberto Contador wróci do teamu Astana? Co to znaczy dla Rafała Majki?
Zaloguj się
 • drvx

  Oceniono 3 razy 3

  Niestety w tegorocznym TDF żadem polski kolarz sie nie ściga. Wszyscy jada w roli pomagierów. Rafał już od pierwszych etapów jedzie turystycznie oszczędzając siły na ciężkie etapy by pomagać Contadorowi. Pytanie tylko czy będzie komu pomagać, bo Contador zaczął Tour od wypadków, jest poobijany i juz zdązył zanotować spore jak na tę fazę wyścigu straty. Gdyby Majka od początku wyścigu jechał na serio to w przypadku dalszych kłopotów Contadora miałby spore szanse na zastąpienie go w roli lidera. A tak to nawet jak sie Contador wkrótce wycofa to i tak Majce pozostanie ściganie się w wyścigu outsiderów które mało kogo interesuje ewntualnie walka (również z outsiderami) o najmniej wartościową z koszulek czyli koszulkę górala..

 • leoleo

  Oceniono 3 razy 1

  tinkoff też ma odejść z zespołu majki; co wtedy zrobić panie premierze?

 • errormix

  0

  Tinkoffa kupi Bahrajn.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX