Sport.pl

Kolarstwo. Udany debiut Kwiatkowskiego w Team Sky. Drugie miejsce na Majorce

Polski kolarz był drugi podczas jednego z wyścigów Challenge Mallorca - Trofeo Pollenca-Port de Andratx. Był to dla niego premierowy start w nowych barwach, Team Sky.
Kwiatkowski znalazł się w grupie, która zdecydowała się na ucieczkę - było w niej aż 34 zawodników. Polak był w jej czołówce, ale nie dał rady dogonić Gianluki Brambillego, kolegi ze swojego byłego zespołu Etixx - Quick-Step. Brambilla, specjalista od klasyków, zdecydował się na samotną ucieczkę 10 kilometrów przed końcem wyścigu, wytrzymał i nie oddał prowadzenia do końca. Choć im bliżej mety, tym mocniej czuł oddech Kwiatkowskiego. Trzecie miejsce zajął Zdenek Stybar z Etixx - Quick-Step.

Zobacz też: Kwiatkowski do "Pomników". Kto jeździ dobrze na Majorce, ten szybko jeździ wiosną >>

- To był dla nas niemal perfekcyjny dzień - powiedział dyrektor sportowy Team Sky Servais Knaven. - Byliśmy silni, jechaliśmy naprawdę bardzo dobrze - dodał. W pierwszej dziesiątce był jeszcze jeden kolarz z tego zespołu - Leopold Koenig skończył wyścig na dziewiątym miejscu.

Cykl wyścigów Challenge Mallorca to cztery jednodniowe starty. Kwiatkowski ściga się w trzech ostatnich - od piątku do niedzieli. W sobotę Polaka czeka więc kolejny wyścig. - "Kwiato" będzie niezwykle zmotywowany, by wygrać swój pierwszy wyścig dla nowego zespołu, dlatego być może dobrze się stało, że dziś był dopiero drugi. W sobotę będzie miał ekstra-motywację! - stwierdził Knaven.

Tour de France. Pościg na koniu, kraksy i groźne bydło [NAJLEPSZE ZDJĘCIA]


Więcej o:
Komentarze (2)
Kolarstwo. Udany debiut Kwiatkowskiego w Team Sky. Drugie miejsce na Majorce
Zaloguj się
  • godzuki-28

    Oceniono 4 razy 0

    Super, bardzo się cieszę :-) mam nadzieję, że to będzie zwiastun dobrego sezonu Kwiatka w nowej grupie.

  • strach_sie_bac

    Oceniono 2 razy 0

    Kwiatko-Szurkowskiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii !!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX