Sport.pl

Tour de France. Opluty Froome: jesteśmy ludźmi, dopiero później sportowcami

Kibice muszą pamiętać, że jesteśmy ludźmi, a dopiero później sportowcami - stwierdził Chris Froome po 19. etapie Tour de France. Lider wyścigu tym razem został m.in. opluty. Relacja na żywo z przedostatniego etapu TdF w Sport.pl w sobotę od godz. 13
Na 19. etapie "Wielkiej Pętli" Froome po raz pierwszy w wyścigu poniósł straty do innych kolarzy stawianych przed rozpoczęciem rywalizacji w gronie faworytów. Zwycięzca Vincenzo Nibali wyprzedził Brytyjczyka o 1.14 min (na mecie Froome miał do Włocha pretensje, bo ten zaatakował i uciekł, gdy lider miał awarię roweru) i 30 sekund do Nairo Quintany. Widząc, że w peletonie znaleźli się tacy, którzy są w stanie powalczyć z oskarżanym o stosowanie dopingu Froomem, niechętni mu kibice manifestowali swoją wrogość szczególnie żywiołowo.

Już w transmisji telewizyjnej, a później w mediach całego świata można było zobaczyć starszego pana, który kolarzowi grupy Sky pokazuje gest znany w Polsce jako gest Kozakiewicza. Niestety, nie był to szczyt chamstwa w wydaniu kibicowskim.Nie ma wątpliwości, że mężczyzna, który opluł Froome'a, o miano najbardziej podłego kibica tegorocznego TdF mógłby walczyć z człowiekiem, który na 14. etapie oblał lider moczem.

- Nie można pojawiać się na wyścigu, żeby pluć albo rzucać moczem. To nie do zaakceptowania, jestem rozczarowany - mówi Froome.

Lider TdF jest i tak spokojniejszy do swojej małżonki. - Co on zrobił, by zasłużyć na to wszystko? On nie ma nic do ukrycia - denerwuje się obecna we Francji Michelle Cound.

Więcej o:
Komentarze (18)
Tour de France. Opluty Froome: jesteśmy ludźmi, dopiero później sportowcami
Zaloguj się
 • totoboss

  Oceniono 146 razy 128

  po prostu bydło a nie kibice

 • cenisz.dobre.dziennikarstwo

  Oceniono 91 razy 77

  Klasyczni Francuzi. Z nieznanych powodów uważani są w Polsce za naród elegancki, podczas gdy to zwykłe, zarozumiałe chłopy są.

 • niezrzeszony1

  Oceniono 36 razy 32

  Wierzę, że chińscy sportowcy byli czyści podczas olimpiady w Pekinie, wierzę, że jamajscy biegacze nigdy nie powąchali koksu i że Katar dostał MŚ w nożnej w czystej rywalizacji... oto tajemnica wiary naiwniaka.

 • tomki_boy

  Oceniono 50 razy 32

  Tak nie można. Choć WADA podała ostatnio, że co 10 sportowiec bierze doping ( z czego wynika że w tour jedzie co najmniej 15 dopingowiczów ) jak na razie nie ma żadnych dowodów winy Froome'a. Zaszczuć człowieka bez dowodów...znacie to skądś? Przecież wyraźnie widać, że on się już boi mocniej depnąć, choć jest najmocniejszy w peletonie, a przy tym to świetny kolarz i skromny sympatyczny człowiek. No cóż, znam przypadki dopingu wśród sportowców amatorów, może więc zalegalizować profesjonalistów doperów?. Niech placą i biorą do woli ryzykując życie i zdrowie, a reszta świata przynajmniej pozbędzie się złudzeń co do czystości zawodowego sportu...

 • tiadi

  Oceniono 22 razy 10

  dla mnie i tak ciekawsza od Frooma jest dyspozycja Gerainta Thomasa, który nagle w wieku powyżej 28 lat okazuje się kolejnym zawodnikiem odpowiednim do walki w GC na wielkich imprezach. Co w tym ciekawego? Ano fakt, że w wysokich górach w poprzednich latach NIE ISTNIAŁ

 • thomasseyr

  Oceniono 25 razy 9

  Jedno mogę powiedzieć, że nie ufam większości kolarzy zawodowych. Przez kilka dobrych lat stałem murem za Armstrongiem, wcześniej kibicowałem Pantaniemu i Ulrichowi. Ale nie byłem w stanie sobie nawet wyobrazić, że Armstrong może posunąć się do tego, co zrobił. Po prostu nie mieściło mi się to w głowie. Pytanie: Dlaczego Contador, który był uważany za faworyta każdego wyścigu, w którym występował, jest teraz taki słaby? Odpowiedź: bo przepisy antydopingowe są bardziej restrykcyjne. Jeżeli chodzi o Armstronga też zaczęło się od plotek i sensacji puszczanych w eter, w które nikt nie wierzył. Tych, którzy go oskarżali nazywano oszołomami (w tamtym czasie sam o nich tak myślałem), zazdrośnikami itp. Froome jest dla mnie trefny, powiem tylko tyle. Zresztą w nadludzkie umiejętności Nibalego też zbytnio nie wierzę. Może jest tak jest z Armstrongiem, że cała świat kolarski wie, całe otoczenie wie, ale robi z kibiców idiotów milcząc lub wybielając zainteresowanego.

 • jo1952

  Oceniono 4 razy 4

  Powstaje kolejna grupa kiboli-kolarskich!

 • oloros11

  Oceniono 8 razy 4

  elegancja - Francja
  ja np zupełnie nie rozumiem skąd u Polaków taki przekonanie o Francuzach , którzy podobno s kulturalni , eleganccy itd
  moze to dotyczy wielkich miast? - a skąd raczej na prowincji spotkach kulturalnych i życzliwych - w większość niesamowite chamyy!!

 • rulz007

  Oceniono 6 razy 0

  wyglądał jak arab.. to wszystko tłumaczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX