Sport.pl

Kolarstwo. Majka i Kwiatkowski dostaną po aston martinie za start w Tour de Pologne?

- Obaj świetnie reprezentują nasze kolarstwo na Tour de France, jest szansa, że obaj wystąpią w sierpniowym Tour de Pologne - mówi dyrektor naszego wyścigu Czesław Lang. - Ostateczne odpowiedzi od nich będę miał w przyszłym tygodniu - dodaje. I żartuje, że może - jak Oleg Tinkow Majce - obiecać obu naszym zawodnikom po luksusowym aucie.
W środę Majka wygrał etap Tour de France, notując trzeci taki sukces w swojej karierze. W czwartek blisko zwycięstwa na 12. etapie był Kwiatkowski. Mistrz świata samotne prowadzenie stracił na 7,8 km przed metą.

- Obu biję wielkie brawa za to, co robią. Przepięknie promują polskie kolarstwo - mówi Lang. Wicemistrz olimpijski, a obecnie szef Tour de Pologne wciąż nie wie, czy Majka i Kwiatkowski przyjadą na nasz wyścig niemal prosto z "Wielkiej Pętli". Rywalizacja w TdF skończy się 26 lipca w Paryżu, a TdP ruszy 2 sierpnia w Warszawie.

- Czasu na odpoczynek będzie bardzo mało, Michał i Rafał nie są pewni, jak będą się czuli, ale obiecali nie zwlekać z decyzją do końca Tour de France. W przyszłym tygodniu, raczej w pierwszej połowie, mam od nich dostać ostateczne odpowiedzi - mówi Lang.

Były świetny kolarz doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo pojawienie się znakomitego duetu podniosłoby rangę imprezy. - Mógłbym żartować, że - chcąc przekonać ich do startu - kupię im po luksusowym samochodzie, tak jak Oleg Tinkow żartuje, że za wygranie klasyfikacji górskiej TdF sprezentuje Rafałowi aston martina - śmieje się Lang. - Ale mówiąc poważnie, ja jestem w lepszej sytuacji. Mam pewność, że i Kwiatkowski, i Majka bardzo chcą u nas pojechać. Michaś się przecież na Tour de Pologne wychował, Rafał wygrał go przed rokiem, z tą imprezą obu wiąże tak dużo, że gdy tylko uznają, że dadzą radę, pojawią się w najbliższej edycji.Zdjęcie Rower FUJI SST 2.3 2015 Zdjęcie Rower Kross Vento 1.0 2014 Zdjęcie Rower Merida Ride 100-24 2015
Rower FUJI SST 2.3 2015 Rower Kross Vento 1.0 2014 Rower Merida Ride 100-24 2015
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Porównaj ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o:
Komentarze (9)
Kolarstwo. Majka i Kwiatkowski dostaną po aston martinie za start w Tour de Pologne?
Zaloguj się
 • tomekpasiak1906

  Oceniono 41 razy 37

  Rafał jedzie Vuelte więc nie ma szans na start w Polsce. Kwiatek natomiast jeszcze nie podjął decyzji czy wystartuje w TdP.

 • his_dudeness

  Oceniono 30 razy 24

  Dostaną balony z logiem Astona Martina.
  Wieści niosą, że w tym roku Lang Team zaczął pompować swoje balony już w marcu, żeby wyrobić się na wyścig.

 • his_dudeness

  Oceniono 35 razy 13

  Kto chce wspierać polskie kolarstwo, ten powinien zbojkotować Tour de Balon... tj. Pologne.
  Relacje są na żenującym poziomie, ciągle "panoramy" balonów, właściwie to 70% relacji telewizyjnej to ekspozycja sponsorów.
  Komentatorzy? Poza gośćmi w postaci byłych polskich kolarzy, standardowe pitu-pitu ze strony jakiś nudziarzy.
  TVP do tego dodaje swój "profesjonalizm" w produkcji i mamy parodię wyścigu.
  HD to nie potrafią nadawać nawet z zagranicznych sygnałów.
  Choćby takie Copa America udowodniło, że TVP dla cięcia kosztów będzie puszczać jakieś HD za dychę.
  W zagranicznych telewizjach z tego samego sygnału puszczali prawdziwe HD, w TVP 720p w 10 klatkach na sekundę.
  A na TdP to oni będą produkować sygnał, więc będzie jeszcze gorzej.

 • mietekkowalski

  Oceniono 19 razy 9

  His dudenes ma absolutna racje! Niech Kwiato i Majka nie przykładają do tego nogi, żeby nie byli kojarzeni z ta żenada. Pan Lang wysforował jakimś cudem ten wyścig do Pro Touru, ale czy on jest ślepy, czy kasa jest dla niego najważniejsza, czy po prostu słucha tylko klakierów, że nie widzi tych relacji w TVP i tych balonow?! Jeżeli kocha te dyscyplinę, to dopuszcza się na niej gwałtu tym syfem i antyreklama.

 • matitalolo

  Oceniono 1 raz 1

  Taaaa. Dla Kwiatka Aston dla Majki Martin.

 • plumgazeta

  Oceniono 30 razy -16

  Kwiatkowski na dystansie 15 km stracił 15 minut do samotnie jadącego Hiszpana.
  Niewiarygodne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX