Sport.pl

Tour de France. Jaskuła: Ciemne chwile Contadora. Nadzieja Majki w długich ucieczkach

- Majce ciężko będzie wygrać bezpośredni pojedynek z Froomem czy innym kolarzem z czoła generalki. Dlatego o zwycięstwo w klasyfikacji górskiej może być trudno. Ale jeśli znów zabierze się w takiej ucieczce jak w środę, to może powalczyć o koszulkę w grochy - mówi Zenon Jaskuła, trzeci kolarz Tour de France 1993.
Rafał Majka wygrał 11. etap Tour de France. W sumie w Pirenejach uciekał przed peletonem 115 km, z czego prawie 50 samotnie.

- Jeśli zawodnik jest mocny, to zespół nie może mu powiedzieć, by czekał na kolegę i mu pomagał. Do tego etapu Rafałowi może brakowało pewności siebie, ale po zwycięstwie powinien uwierzyć. Kończy we wrześniu 26 lat, kto wie, może jeszcze rok, dwa - dojrzeje psychicznie i będzie go stać, by walczyć z najlepszymi w klasyfikacji generalnej - mówi Jaskuła.

Lider zespołu Majki Alberto Contador traci do prowadzącego Christophera Froome'a 4:04 min, a Vincenzo Nibali, zwycięzca poprzedniej edycji Tour de France aż 7:47.

- Contador przeżywa ciemne chwile, a Nibali też na pewno nie śpi spokojnie. Majka dzięki temu zwycięstwu jest rozliczony, dobrze by było, gdyby Michał Kwiatkowski na czekających nas kilku mniej górskich etapach spróbował przyjechać pierwszy. Stać go na to - dodaje Jaskuła.

W czwartek najtrudniejszy pirenejski etap Tour de France z Lannemezan do Plateau de Beille (195 km). Do zdobycia 50 pkt w klasyfikacji górskiej. Majka jest w niej trzeci - ma 32 punkty. Richie Porte (Sky) jest drugi (40 pkt), a Christopher Froome (Sky) pierwszy (57 pkt). Ten ostatni prowadzi również w klasyfikacji generalnej Touru.

- Majce ciężko będzie wygrać bezpośredni pojedynek z Froomem czy innym kolarzem z czoła generalki. Dlatego o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej może być trudno. Ale jeśli znów zabierze się w takiej ucieczce jak w środę, to może powalczyć o koszulkę w grochy. Contador ma już chyba najlepsze lata za sobą, ale kto wie, może się jeszcze obudzi? Jeśli nie, to zespół może postanowić, że Majka dostanie wolną rękę - kończy Jaskuła.

Zdjęcie Rower Merida Scultura 200 2015 Zdjęcie Rower Merida Scultura 400 2015 Zdjęcie Rower Merida Speeder 200-D 2015
Rower Merida Scultura 200 2015 Rower Merida Scultura 400 2015 Rower Merida Speeder 200-D ...
Porównaj ceny » Porównaj ceny » Porównaj ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o:
Komentarze (13)
Tour de France. Jaskuła: Ciemne chwile Contadora. Nadzieja Majki w długich ucieczkach
Zaloguj się
 • octopus_buster

  Oceniono 57 razy 53

  Contador i Tinoff - najwyższa klasa. Gdy tylko wyczują, że im nie idzie, dają szansę zdolnym chłopakom. Tylko dzięki temu Majka mógł wygrać dzisiejszy etap. Po tym poznaje się klasę zespołu i jego lidera. Najlepsze przed nimi!

 • tif77

  Oceniono 57 razy 31

  Jak to tutaj wczoraj czytałem w komentarzach ? "Majka tylko dużo gada a potem wychodzi jak zawsze ? "
  I jak się teraz czujecie śmiecie ?

 • stefan-50

  Oceniono 23 razy 21

  Kapitalny rajd, widziałem Go w Bukowinie na TDP, różne Izagiry nie miały szans. Rafał jesteś wielki.

 • mackan1974

  Oceniono 16 razy 6

  Na jutrzejszym etapie można zdobyć nie 50, ale aż 75 punktów. Ostatnia premia HC jest na mecie i punkty są liczone podwójnie. Tylko za nią można "skasować" 50 oczek. Jeśli potrzebujesz korepetycji pseudoredaktorzyno, to mogę ci ich udzielić.

 • tektur

  Oceniono 7 razy 1

  Licho wie gdyby Majka nie odpuszczał etapów, a drużyna jechała na dwóch liderów z Majką jako rezerwą. Wygrać jak dziś by tak nie wygrał, ale w generalce mógłby być wysoko.
  Contador raczej już przegrał wyścig, choć to sport i nigdy nie wiadomo, może jeszcze się odrodzić.

 • thomasseyr

  Oceniono 15 razy -1

  Majka to typowy "góral". Swoją lekką jazdą bardzo przypomina mi Pantaniego. Tyle tylko, że Polak jest czysty! Powinien zmienić zespół, bo Contador, w którego czystość nigdy nie uwierzę, blokuje jego szansę na zwycięstwo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX