Sport.pl

Kolarstwo. Michał Kwiatkowski bardzo blisko przejścia do grupy Sky

Jak podają włoskie media, mistrz świata z 2014 roku Michał Kwiatkowski niemal na pewno będzie od sezonu 2016 kolarzem grupy Sky.
Polak jeździ obecnie w barwach grupy Etixx-Quickstep, ale od przyszłego roku ma być częścią brytyjskiej supergrupy. Wraz z nim przejść ma inny Polak jeżdżący dla Belgów, Michał Gołaś, a grupę wzmocni też 21-letni Włoch Moscon Gianni. Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, menedżer Kwiatkowskiego Giuseppe Acquadro wciąż prowadzi rozmowy.

- Sky potrzebuje takiego kolarza, bo brakuje im zawodnika, który byłyby w stanie wygrywać klasyki ardeńskie - mówi o Kwiatkowskim w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Matt Slater z BBC. - Zwolniło się miejsce. Na liście płac nie ma już Bradleya Wigginsa. On miał gwiazdorski kontrakt. Pieniędzy starczy dla Kwiatkowskiego i jeszcze dla jednego, dwóch kolarzy - dodaje.

Etixx-Quickstep ma przedłużyć kontrakty z innymi ważnymi kolarzami: Markiem Cavendishem, Tomem Boonenem, Zdezkiem Stybarem, Rigobertem Uranem i 22-letnim Julianem Alaphilippe'em. Zespół wzmocni też Kolumbijczyk Fernando Gaviria z grupy Coldeportes-Claro.

Obroniony rzut karny? Nie tak szybko! O tych, co się cieszyli za wcześnie [WIDEO]


Zdjęcie Rower Kross Vento 3.0 2015 Zdjęcie Rower Merida Scultura 100 2015 Zdjęcie Rower Raleigh Revenio 1.0 2014
Rower Kross Vento 3.0 2015 Rower Merida Scultura 100 2015 Rower Raleigh Revenio 1.0 2014
Sprawdź ceny » Porównaj ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Co powinien zrobić Michał Kwiatkowski?
Więcej o:
Komentarze (11)
Kolarstwo. Michał Kwiatkowski bardzo blisko przejścia do grupy Sky
Zaloguj się
 • earthboundmisfit

  Oceniono 38 razy 28

  To będzie oznaczało, że Michał nawet jeśli pojedzie w wielkich Tourach, będzie tylko pomocnikiem bo pierwsze skrzypce grać będą Porte albo Froome. Chyba, że oni odejdą.

 • jan_xxiii_wazny

  Oceniono 14 razy 10

  E tam, nic o Rozenek.

 • tiadi

  Oceniono 7 razy 7

  po pierwsze: proszę nie pisać o definitywnych transferach, one mogą mieć miejsce dopiero od lipca. Po drugie Gianni Moscon, nie Moscon Gianni. Po trzecie: zadbajcie o literówki, Panowie, pozory profesjonalizmu warto zachować.

 • buehacz

  Oceniono 9 razy 5

  Tylko nie Sky...

 • ant44

  Oceniono 36 razy -32

  nasz ci on, pendalista polski, narodowe dobro, na kole se śmiga. tylko kogo to???

 • ant44

  Oceniono 72 razy -66

  "sensacyjny transfer" , k..., kogo, prócz żałosnych sportpismaków, obchodzi koleś na rowerze trzepiący kasiurę dla siebie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX