Sport.pl

MŚ w kolarstwie. Michał Kwiatkowski bohaterem dzisiejszych gazet

PRZEGLĄD PRASY. Michał Kwiatkowski jest pierwszym Polakiem, który zdobył mistrzostwo świata w kolarstwie, w wyścigu bez podziału na zawodowców i amatorów. "Kwiatkowski mistrzem świata", "Mistrz", "Mistrz Kwiatkowski", "Złoty Michał Kwiatkowski" - to dzisiejsze tytuły na pierwszych stronach gazet w Polsce.


Rozdajemy bilety na mecze Polska - Niemcy i Polska - Szkocja. Weź udział w prostym konkursie!

"Super Express": Kwiatkowski mistrzem świata!

"Ależ to była jazda! Michał Kwiatkowski dotrzymał słowa i po pasjonującym wyścigu zdobył tytuł mistrza świata w hiszpańskiej Ponferradzie. Polski kolarz po rewelacyjnym finiszu zostawił za plecami największe gwiazdy światowego peletonu. Uciekł rywalom na ostatniej wspinaczce i nie dał się dogonić na szalonym zjeździe do mety. Najszybciej pokonał liczącą 254,8 km trasę.

"Przegląd Sportowy": Mistrz

"To było znakomite podsumowanie najlepszego roku w historii polskiego kolarstwa. Kwiatkowski zdobył złoto mistrzostw świata i dokonał tego w niezwykłym stylu! Wszystko przy wielkiej pomocy kolegów z drużyny".

"Gazeta Wyborcza": Mistrz Kwiatkowski!

"Jeeeeest! Mistrz Świata! - krzyczeli ze łzami w oczach trenerzy, mechanicy i inni członkowie polskiej ekipy w Hiszpanii, rzucając się Kwiatkowskiemu na szyję. 24-letni Polak zaatakował 7 kilometrów przed finiszem, na ostatnim podjeździe 254-kilometrowej trasy. Odskoczył na 10 sekund i na zjeździe utrzymywał przewagę, choć rywale gonili zaciekle".

"Fakt": Kwiatkowski mistrzem świata!

"Michał Kwiatkowski został mistrzem świata elity w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego! Polak sięgnął po złoto w hiszpańskiej Ponferradzie. Po samotnym finiszu wyprzedził Australijczyka Simona Gerransa i Hiszpana Alejandro Valverde. - Brak mi słów, bo ciągle nie wierzę w to, co się stało - powiedział nam po wyścigu szczęśliwy Kwiatkowski".

"Polska The Times": Złoty Michał Kwiatkowski. Nasz nowy mistrz świata

"- Miałem łzy w oczach na mecie, bo wiedziałem, że mam nogę na zwycięstwo, ale Michał Kwiatkowski nas ograł taktycznie - ocenił wicemistrz świata Simon Gerrans, starszy od Polaka równo o dekadę".Więcej o:
Komentarze (4)
MŚ w kolarstwie. Michał Kwiatkowski bohaterem dzisiejszych gazet
Zaloguj się
 • superfaktiekspres

  Oceniono 16 razy 16

  Nazwanie Faktu i Super Expresu prasa to niewybaczalne nadużycie. Polski zespół i Kwiatkowski rozwalili strategicznie pozostałe zespoły.

 • alien0

  Oceniono 5 razy 5

  w poniższym linku ucichanel, macie całe 7 godzin wyścigu...

  www.youtube.com/watch?v=A4HCDs-EYZE

 • kristofoser

  Oceniono 10 razy -8

  Tego "epokowego" wydarzenia nawet Eurosport nie chciał pokazywać . Obsada drugorzędna ,impreza trzeciorzędna .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX