Sport.pl

Majka nadal wygrywa. Tym razem kryterium w Roeselare

Rafał Majka po zakończonym w niedzielę Tour de France udał się od Belgii, gdzie we wtorek wygrał wieczorne kryterium w Roeselare. Na mecie wyprzedził mistrza świata Rui Costę (Lampre-Merida) i Marcela Kittela (Giant-Shimano). - To był mój ostatni wyścig przed Tour de Pologne - powiedział triumfator klasyfikacji górskiej w ?Wielkiej Pętli?.
Dwa okrążenia przed końcem kryterium Rafał Majka i Rui Costa zdecydowali się na atak. Ścigali ich Marcel Kittel i John Degenkolb (obaj z Giant-Shimano), jednak pogoń się nie udała. Majka wygrał sprint, a trzecie miejsce wywalczył Kittel - relacjonuje portal roeselaresport.be.

"Takie kryterium jak to dzisiaj nie należało do łatwych, non stop zmiana tempa, skoki. Moje nogi po trzytygodniowym Tour de France są mocno zmęczone. Ten wyścig był moim ostatnim sprawdzianem przed Tour de Pologne. Od 3 do 9 sierpnia chcę pokazać, że moje dwa zwycięstwa etapowe w Wielkiej Pętli nie były przypadkowe. Wyścig w moim kraju jest dla mnie czymś wyjątkowym" - cytuje Majkę portal naszosie.pl.

W środę Rafał Majka wraz Michałem Kwiatkowskim będzie obecny na konferencji prasowej 71. Tour de Pologne, która odbędzie się w Warszawie. Wyścig startuje w niedzielę w Gdańsku.Więcej o:
Komentarze (9)
Majka nadal wygrywa. Tym razem kryterium w Roeselare
Zaloguj się
 • Dzialso XXV

  Oceniono 19 razy 17

  Co na to Zarzeczny?? Pewnie stwierdzi, że to wyścig dookoła komina. BRAWO RAFAŁ!!!

 • bielanczyk

  Oceniono 5 razy -3

  No dobrze, ale co u Lewandowskiego?

 • k-x

  Oceniono 21 razy -9

  Taaa, ktoś uwierzy, że wygrał na finiszu z Kittelem hehe.

 • tygrysio_misio

  Oceniono 23 razy -15

  skoro Rosja jest be.. i to jest powód aby jak najgorzej pisać o Igrzyskach w Rosji... albo żeby buczeć na Rosyjskich sportowców.. to może i Majkę powinniśmy wyburczeć.. w końcu te 2 etapy to wygrał nie dla polskiego zespołu ale rosyjskiego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX