Sport.pl

Kolarstwo. Ojciec Nibalego: Gdyby się okazało, że bierze doping, wyłupię mu oczy

Gdyby się okazało, że bierze doping, niech się nie pojawia w Mesynie. Własnymi rękami go zabiję, a wcześniej wyłupię oczy - powiedział w rozmowie z ?Le JDD? Salvatore Nibali, ojciec Vincenzo Nibalego, zwycięzcy tegorocznego Tour de France.
Nibali wygrał Tour de France z przewagą blisko ośmiu minut nad drugim Jeanem-Christophem Peraud z Francji. Wygrał aż cztery etapy, z czego trzy górskie, na których pokazał jak jest silny.

We wszystkich wywiadach podkreśla, że brzydzi się dopingiem. Dwa lata temu mówił o kolarzach, którzy zostali przyłapani na stosowaniu zabronionych substancji, że powinni trafić za kratki. Jednak po jego niesamowitym triumfie w Tour de France, wielu zaczęło wątpić w uczciwość Włocha.

Ten twierdzi, że nie ma nic do ukrycia. Pytany, czy zgodzi się na przechowywanie próbek jego krwi i moczu, aby można je było w przyszłości przebadać. - Nie mam nic przeciwko.

Ostro na dopingowe pytania w kierunku syna reaguje Salvatore Nibali. - Gdyby się okazało, że bierze doping, niech się nie pojawia w Mesynie. Własnymi rękami go zabiję, a wcześniej wyłupię oczy - powiedział zdecydowanie w rozmowie z "Le JDD".

Zapytany, czy można ufać menedżerowi grupy Astana Aleksandrowi Winokurowowi, który był zawieszany za doping, powiedział. - To działo się lata temu. Teraz podchodzą do tego zupełnie inaczej - mówi.

Tour de France w obiektywie - zobacz najciekawsze zdjęcia!


Więcej o:
Komentarze (46)
Kolarstwo. Ojciec Nibalego: Gdyby się okazało, że bierze doping, wyłupię mu oczy
Zaloguj się
 • skrabel1

  Oceniono 69 razy 55

  Nibali - jeden z niewielu w kolarskiej czołówce bez przeszłości dopingowej. Jego wyniki na Tour de France - wg wielu specjalistów na granicy ludzkich możliwości.

 • keinnasenhasen

  Oceniono 54 razy 50

  Nibali tak naprawdę nie miał z kim przegrać na tym Tourze. Najwięksi rywale odpadli albo w czasie wyścigu albo jeszcze przed. Walka pomiędzy Froomem, Contadorem a Nibalim właśnie byłaby interesująca.
  Z drugiej strony gdyby nie uraz Contadora najprawdopodobniej Rafał nie wygrałby dwóch etapów. Nie dlatego, że nie byłby w stanie, ale dlatego, że miałby zupełnie inne zadania na etapach - pomogać Contadorowi.
  Niestety, ale polecenia ekip zabijają ten sport. Często świat nie poznał wielkich "górali" tylko dlatego, że ich zadaniem było pomaganie liderowi.

 • niesfiec11

  Oceniono 42 razy 34

  No nie czarujmy się Nibali wygrał w cuglach. Był idealnie przygotowany, bardzo mało startował więc forma praktycznie przygotowana na TdF. Nikt do końca nie wiedział w jakiej będzie dyspozycji, i po części wydaje mi że tylko Vincenzo znał swoje możliwości. Czy forma była powyżej możliwości czystego kolarza? Wątpliwe. Trzeba zwrócić uwagę że z wyścigu odpadło dwóch murowanych faworytów, i myślę że gdyby Froome i Contador dotarliby do Alp bez kraks to Astana musiałaby się nieźle napracować żeby dowieźć żółty koszul do mety. Faktem jest że tegoroczny wyścig był niesamowicie ciekawy, pasjonujący, pełen dramaturgii i walki, czego nie było za wiele w ostatnich latach.

 • wiktoria1193

  Oceniono 22 razy 20

  To znaczy, że jest pewny że jego syn jest uczciwy. Wszyscy przyczepiają się do tych 8 min , że to za dużo , prawda jest taka że nie miał z kim walczyć , Valverde bez formy, Peraud nie jest kolarzem z czołówki , Thibaut za młody, dla tego tak wyszło. Gdyby miał minutę przewagi to znowu dziennikarze by pisali ,ze jest słaby i z Froomem i Contadorem nie miałby szans. Ja wierzę Nibalemu, badali go setki razy, zresztą moim zdaniem swoją postawą udowadnia , że nie jest oszustem. Nie patrzy na każdego kolarza jak na dopingowicza , bo ten sport straci jakikolwiek sens.

 • 123698745psz

  Oceniono 101 razy 11

  Gdzie coś o Lewandowskim ?

 • qron

  Oceniono 16 razy 4

  wg wielu specjalistów, wg ekspertów, toć to jakaś zaraza

 • lexusmaestro

  Oceniono 11 razy 3

  no to chłop ju nie żyje;-)

 • 1group

  Oceniono 5 razy 1

  Ojciec? Chyba debil.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX