Tour de France. Groźny wypadek Jacka Bauera [ZDJĘCIA]

Groźnie wyglądającego wypadku doznał na 19. etapie Tour de France Jack Bauer. Kolarz z Nowej Zelandii wpadł na drut ogradzający pole ciągnące się wzdłuż trasy wyścigu. Został przewieziony do szpitala karetką.

Kolarz grupy Garmin-Sharp wypadł z trasy piątkowego etapu z Bourg-d'Oisans do Le Grand-Bornand na zjeździe z Col de la Madeleine. Nowozelandczyk wpadł na druciane ogrodzenie i dotkliwie poranił sobie twarz. Zawodnikowi szybko została udzielona pomoc medyczna. Został przetransportowany karetką do szpitala.

To już drugi wypadek tego zawodnika w tym roku. W marcu Bauer trafił do szpitala po wypadku podczas wyścigu Dwars door Vlaanderen w Belgii. Doznał wtedy urazu głowy i stracił przytomność.

28-letni Bauer był 10. w wyścigu ze startu wspólnego na igrzyskach w Londynie i 19. w jeździe na czas. Ukończył dotąd tylko jeden duży wyścig. W 2012 roku był 114. w Giro d'Italia.

Etap dla Costy

19. etap Tour de France z Bourg-d' Oisans do Le Grand-Bornand wygrał Portugalczyk Rui Costa z grupy Movistar. W czołówce nie nastąpiły większe zmiany. Michał Kwiatkowski spadł z dziewiątej na 10. pozycję.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone