Kolarstwo górskie. Włoszczowska wicemistrzynią Europy!

Maja Włoszczowska została wicemistrzynią Europy podczas mistrzostw MTB odbywających się w Dohnanach na Słowacji. Przed Polką linię mety przejechała Gunn-Rita Dahle-Flesjaa, dla której jest to piąty złoty medal ME w karierze.

Włoszczowska powtórzyła tym samym osiągnięcie sprzed roku, gdy także zdobyła srebrny medal. Jest to także jej piąty medal z Mistrzostw Europy. Do zwyciężczyni Polka straciła 33,189 sekundy, trzecia była Tanja Zakelj ze Słowenii - 58 s straty.

Z pozostałych reprezentantek Polski najlepiej spisała się Anna Szafraniec, która była szesnasta. Na 29. pozycji uplasowała się Magdalena Sadłecka (obie CCC Polkowice), a Katarzyna Solus-Miśkowicz (DEK Meble Cyclo-Korona Kielce) nie ukończyła zawodów.

Niedzielne zmagania były pierwszym startem Włoszczowskiej pod okiem nowego trenera Marka Galińskiego. Polska zawodniczka niedawno rozstała się ze szkoleniowcem Andrzejem Piątkiem, z którym współpracowała przez 12 lat. Z nim odnosiła swoje największe sukcesy, w tym srebrny medal olimpijski w Pekinie oraz mistrzostwo świata 2010 w Mont-Sainte-Anne.

Specjalny dział Sport.pl - wszystko o kolarstwie górskim ?