Sport.pl

Niesamowite zagranie w snookerze. Byłemu mistrzowi świata opadła szczęka [WIDEO]

W meczu 1. rundy snookerowego turnieju Masters doszło do niecodziennego zdarzenia. Stephen Maguire zagrał czerwoną bilę w sposób, w który nie mógł uwierzyć Neil Robertson. To trzeba zobaczyć!

W 7. frejmie spotkania 1. rundy snookerowego turnieju Masters, Stephen Maguire próbował wbić czerwoną bilę. Pechowo dla niego, bila odbiła się od kieszeni i wróciła na stół. Rotacja jednak była na tyle silna, że ponownie powędrowała do kieszeni. Szkot mógłby się cieszyć z udanego zagrania, gdyby biała bila nie powędrowała na drugi koniec stołu i także nie wpadła do kieszeni. W to zagranie nie mógł uwierzyć Neil Robertson, mistrz świata z 2010 roku. Pomimo błędu, Maguire zdołał ostatecznie wygrać frejma. 

Zobacz nagranie z uderzenia Maguire'a:

Masters to najbardziej prestiżowy turniej nierankingowy. Jest ceniony przez snookerzystów z dwóch powodów: występuje w nim tylko czołowa "16" światowego rankingu, a wyższa pola nagród występuje tylko podczas mistrzostw świata. Zwycięzca otrzymuje aż 250 tysięcy funtów, czyli ok. 290 tysięcy euro. W tegorocznej edycji tytułu broni Judd Trump.

Więcej o:
Komentarze (35)
Niesamowite zagranie w snookerze. Byłemu mistrzowi świata opadła szczęka [WIDEO]
Zaloguj się
 • owow

  Oceniono 12 razy 10

  No ale niestety wpadła też biała

 • typowynazista

  Oceniono 11 razy 5

  No nie dziwne, że Robertson ma taką minę. Na takim poziomie snookera spaprać tak w gruncie rzeczy standardowe zagranie - to trzeba naprawdę się postarać. Nawet jakby biała nie wpadła to Maguire musiałby zakończyć break. Najpewniej próbą snookera za niskim kolorem.

 • agenciputinawon

  Oceniono 14 razy 4

  Czy ktoś może wytłumaczyć o co w tym chodzi i dlaczego było to genialne? Moim zdaniem zagranie było zupełnie przypadkowe, a nie intencjonalne, to ze czerwona bila wpadła do dziury po podskokach i przypadkowych odbiciach, to czysty fuks.

 • adamtko

  Oceniono 5 razy 3

  Judd Trump. To jest zagranie. I zaplanowane:
  twitter.com/Eurosport_UK/status/1195739925364269056

 • js08836

  Oceniono 21 razy 3

  Przecież te zagranie było nieudane. Bila czerwona wpadła do łuzy przypadkowo, a biała wpadła na faul. Czym się tak emocjonować ? To nie było zmierzone uderzenie.

 • mietek1910

  Oceniono 6 razy 2

  No i choooj?! Przecież biała wpadła więc czym tu się emocjonować? Szczena to by mogła opaść jakby tym yebnięciem wbił wszystkie bile na stole. A tak widać że zagranie całkiem przypadkowe i kuriozalne - nie umniejszając umiejętności tego pana.

 • fryderykus

  Oceniono 4 razy 2

  przeciez widac zdziwienie obu graczy...to był przypadek a nie wypracowany trik...

 • lubiejakgram

  Oceniono 5 razy 1

  gość chciał rozbić czerwone po wbiciu jednej z nich. Dał za dużo rotacji wstecznej i to zagranie totalnie spartolił. Czerwona wpadła przypadkowo, a zagranie bardzo kiepskie. Pan redaktor widać się zna na....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX