Sport.pl

Nieoficjalnie: Orlen Warsaw Marathon odwołany. Zabrakło środków po zainwestowaniu w zespół F1

ORLEN Warsaw Marathon ma zostać odwołany - nieoficjalnie dowiedział się portal biegowe.pl. Według informatora strony internetowej, spółce PKN Orlen zabrakło środków na przeprowadzenie imprezy po zainwestowaniu w zespół Formuły 1, Alfa Romeo Racing ORLEN. Polski Związek Lekkiej Atletyki, żeby dalej prowadzić Mistrzostwa Polski w maratonie będzie musiał znaleźć nowego gospodarza i sponsora imprezy.

Portal biegowe.pl poinformował o odwołaniu konkursu na organizację Orlen Warsaw Marathonu. Według nieoficjalnych informacji spółka PKN Orlen miała zrezygnować z finansowania imprezy ze względu na przeznaczenie środków na inwestycję w zespół Formuły 1 - Alfa Romeo Racing Orlen, w którym od przyszłego sezonu jako kierowca testowy obecny będzie Robert Kubica

Agencje eventowe miały zgłaszać oferty przejęcia imprezy do 10 grudnia i według biegowe.pl złożyły je w odpowiednim terminie, ale odwołany został cały konkurs. To kluczowe dla kwestii odwołania tegorocznej imprezy, bo czasu na jej zorganizowanie jest za mało. 

Teren PGE Narodowego ma nadal być wynajęty przez PKN Orlen, ale impreza, która zaplanowana była na kwiecień, ma się nie odbyć. Polski Związek Lekkiej Atletyki powinien zatem rozpocząć poszukiwania nowego sponsora, który pozwoliłby na sfinansowanie organizacji OWM. To w końcu mistrzostwa Polski w maratonie, które mają dać także najlepszym polskim biegaczom możliwość uzyskania minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Więcej o:
Komentarze (210)
Nieoficjalnie: Orlen Warsaw Marathon odwołany. Zabrakło środków po zainwestowaniu w zespół F1
Zaloguj się
 • grundol1

  Oceniono 58 razy 44

  Orlen Warsaw Marathon był pomysłem poprzedniego kierownictwa Orlenu. Było tylko kwestią czasu kiedy nowe go skasuje. To jest dziwne, że aż tyle sponsorowali lewackie bieganie. A już powód, że starczyło na sponsorowanie ostatniego miejsca w sporcie dla bogaczy, a nie starczyło na imprezę wspierającą sport masowy jest żenujący.

 • stenrw

  Oceniono 35 razy 27

  Uznali, że MISZCZ Kubica jest ważniejszy...
  Zdobył przecież cały jeden punkt i to podarowany przez sędziów.

 • ant777

  Oceniono 32 razy 24

  Jeśli pomyśleć co jest bardziej dostępne dla przeciętnego Polaka - Formuła 1 czy bieganie, to raczej wygra bieganie. Nie każdy ma bolida w garażu ale sporo osób ma buty do biegania. Zresztą jak F1 można określać mianem sportu?

 • hubert.fun

  Oceniono 27 razy 23

  Lepiej wydawać kasę na "rozpoznawalność marki" i reklamę Orlenu w USA, Singapurze czy Monako. Tam jest przecież tak dużo stacji Orlenu... A tak serio to się nazywa działalność na szkodę spółki ogromnych rozmiarów i idzie się za to siedzieć.

 • aramisrobi

  Oceniono 22 razy 22

  Spółka bez konkurencji na rynku z łatwym zarządzaniem bez pieniędzy . Tak potrafi drenować spółki dobra zmiana .

 • herp_derp

  Oceniono 27 razy 19

  Lekkoatleci zdobyli ponad 20% wszystkich medali olimpijskich wywalczonych przez polskich olimpijczyków. Analfabeta Kubica rozbił więcej bolidów, niż zaliczył podiów.

 • plastikpiokio

  Oceniono 21 razy 17

  to F-1 potrzebne nam jest jak rybie rower / brak srodków????? to brać sołtysa obajtka za dupsko bo ogrom kasy w orlenie go przerósł /

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX