Sport.pl

Pożary w Australii utrudniają przeprowadzenie MŚ. Zwierzęta na pasach lotniskowych, "niebo zlewa się z ziemią"

Pożary w Australii utrudniają przeprowadzenie szybowcowych mistrzostw świata kobiet. Poniedziałkowa konkurencja została odwołana z powodu słabej widzialności. - Nie było widać horyzontu, niebo zlewało się z ziemią, a inne szybowce ledwo można było dostrzec w powietrzu - informuje Szybowcowa Kadra Narodowa.

3 stycznia w Australii rozpoczęły się szybowcowe mistrzostwa świata kobiet. Zawody rozgrywane są nad jeziorem w miejscowości Keepit w Nowej Południowej Walii. W tym rejonie Australii trwają wielkie pożary i od niedzieli wprowadzono stan wyjątkowy. Z tego powodu poniedziałkowa konkurencja została odwołana, bo dym unoszący się w powietrzu zagrażał bezpieczeństwu zawodów.

Dlaczego tak trudno zbudować mocny klub w Polsce:

Pożary w Australii utrudniają przeprowadzenie szybowcowych mistrzostw świata kobiet

- Widzialność na lotnisku pogarszała się z każdą chwilą. Później, w rejonie lasów rozpoczął się większy problem - widzialność spadała diametralnie. Będąc na wysokości 1700 m. nie było widać ziemi pod szybowcem, co było dość problematyczne mając świadomość, że wszystkie klasy zostały wysłane w rejon gdzie z możliwością lądowania w terenie przygodnym jest kiepsko, bo normalnie nie ma tam pól a dzisiaj nie było ich po prostu widać - napisano na profilu Szybowcowej Kadry Narodowej na Facebooku.

- Pasmo górskie, które mijałyśmy było ledwo widoczne. W tym rejonie z uwagi na pożary lasów, zapylenie było jeszcze większe. Nie było widać horyzontu, niebo zlewało się z ziemią, a inne szybowce ledwo można było dostrzec w powietrzu - czytamy.

Po odwołaniu konkurencji zawodniczki musiały natychmiast lądować. Nie przeszkadzało to obecnym tam kangurom, które podchodziły do samolotów znajdujących się na pasach lotniskowych.

W zawodach startuje 51 zawodniczek z całego świata. Polki startują w klasie Standard (Agata Kaszczuk, Anna Piotrowska), w klasie Club (Kinga Tchorz, Judyta Czuż) oraz w klasie 18m (Joanna Biedermann), a kapitanem drużyny jest Tomasz Hornik. Impreza zaczęła się 3 stycznia, natomiast zakończy 18 stycznia. W tej chwili Polki zajmują 5. miejsce w klasyfikacji drużynowej z 850.87 pkt. Najlepsze są Brytyjki (886 pkt), które wyprzedzają Francuzki (876.5 pkt), Włoszki (865 pkt) i Niemki (862.25 pkt).

Więcej o:
Komentarze (24)
Pożary w Australii utrudniają przeprowadzenie MŚ. Zwierzęta na pasach lotniskowych, "niebo zlewa się z ziemią"
Zaloguj się
 • grzegorz-g1953

  Oceniono 12 razy 6

  Wypchajcie się z waszymi mistrzostwami. Kangury usiłują przeżyć! Czy to tak trudno zrozumieć?

 • an1005

  Oceniono 6 razy 4

  Jesteśmy totalnie zdegenerowaną cywilizacja by w takich warunkach myśleć o jakis piep...nych mistrzostwach zamiast przeznaczyć pieniądze na ratowanie ludzi i zwierząt

 • robmol67

  Oceniono 8 razy 4

  Jakim trzeba być kretynem aby organizować Mistrzostwa Świata w jakiejkolwiek dyscyplinie w kraju, w którym każdy Dolar australijski jest na wagę złota by ratować środowisko, ludzi ..... czy tam ktoś z tych organizatorów to ma jakieś opary rozumu czy liczy się pogoń za sławą i pieniędzmi ??? Nasza kadra też mogła raz zrobić coś od siebie i się wycofać a pieniądze jakie były przeznaczone na tą całą logistykę przekazać jako darowiznę dla ludzi, którzy ucierpieli w czasie pożarów ..... drobne sumy gdy się doda robią ogrom finansowy..... czasem warto coś poświęcić dla innych ... !!!

 • b_fett

  Oceniono 8 razy 4

  zabawa w cieniu tragedii..... gratuluje polotu

 • josek4

  Oceniono 3 razy 3

  Ot i cała obłuda tego gatunku. Tutaj wielkie współczucie dla zwierząt, zbiórki pieniędzy itp., a tutaj Australia jak gdyby nigdy nic organizuje sobie szybowcowe MŚ. I dym im przeszkadza! No no może żeby mistrzostwa się udały to wreszcie specjalnie dla białych zawodników ugaszą pożary żeby poprawić im widoczność!

 • jotes55

  Oceniono 2 razy 2

  Co to w ogóle jest!!! Zawody szybowcowe w plonacym panstwie? Bezmyslnosc i glupota. Przeszkadzaja kangury chroniace sie przed plomieniami!

 • drakaina

  Oceniono 4 razy 2

  Naprawdę? Organizować zawody sportowe, kiedy kraj płonie? Gdyby sportowcy mieli minimum przyzwoitości, odwołaliby imprezy i pieniądze przeznaczyli na ratowanie Australii.

  Oraz oczekiwałabym, że różni zwłaszcza lewicowi działacze jakoś zareagują na te akty nieodpowiedzialności i szkodnictwa ze strony sportowców, bądź co bądź celebrytów (zwłaszcza tenisiści), z co najmniej równą furią jak na Polańskiego. Ale najwyraźniej fajniej (a na pewno łatwiej i bezpieczniej) jest rzucać kamieniami w prawie dziewięćdziesięcioletniego reżysera, który pół wieku temu popełnił przestępstwo seksualne, a od trzydziestu lat żyje w przykładnym związku, niż w sławy, które w tej chwili przyczyniają się do dewastacji planety.

 • tgbrfv

  Oceniono 1 raz 1

  1. Rzeczywiście straszne te pożary, skoro aż utrudniają przeprowadzenie szybowcowych mistrzostw świata kobiet!
  2. Dlaczego kapitanem drużyny kobiet jest mężczyzna?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX