Sport.pl

Nieoficjalnie: Rosja zostanie zawieszona przez WADA na cztery lata

Zdaniem agencji Tass Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) zabierze Rosji na cztery lata prawo startu pod własną flagą we wszystkich imprezach rangi światowej. Miałoby to dotyczyć m.in. piłkarskiego mundialu 2022, igrzysk olimpijskich w Tokio oraz igrzysk w Pekinie.

Agencja Tass właśnie poinformowała: Komitet Wykonawczy Światowej Agencji Antydopingowej  jednogłośnie przyjął zalecenia CRC. Przez cztery lata Rosja będzie pozbawiona prawa do organizowania mistrzostw świata i składania wniosków o ich organizację, a sportowcy nasi nie będą mogli rywalizować na igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata pod państwową flagą. 

WADA w poniedziałek ogłosi decyzję

Światowa Agencja Antydopingowa podejmie w poniedziałek decyzję w tej sprawie. Na razie WADA dostała kluczową rekomendację dotyczącą wymiaru kary od swoich ekspertów, czyli od niezależnej komisji do spraw przestrzegania Światowego Kodeksu Antydopingowego (CRC). To CRC weryfikowała przez ostatnie tygodnie ustalenia śledczych WADA w sprawie możliwych rosyjskich manipulacji w bazie danych moskiewskiego laboratorium antydopingowego. Dla Rosji to już recydywa, po wielkiej aferze dotyczącej igrzysk w Soczi. Przekazanie śledczym WADA do analizy bazy danych laboratorium w Moskwie miało być elementem porozumienia, by znieść zawieszenie Rosyjskiej Agencji Antydopingowej. WADA twierdzi jednak, że otrzymała niekompletne dane, a wiele pozytywnych testów rosyjskich sportowców zostało usuniętych. Dlatego CRC rekomenduje najsurowszą zbiorową karę w historii walki z dopingiem.

Od stycznia szefem WADA będzie były minister sportu, Witold Bańka, który był gościem Pawła Wilkowicza:

Bez Rosji na mundialu w Katarze?

Dziennikarz Tariq Panja z "New York Times" dodał, że według rzecznika WADA, wymierzona w poniedziałek kara oznacza, że Rosja nie będzie mogła wystąpić na mundialu w Katarze w 2022 roku.

Na popołudnie zaplanowana jest konferencja prasowa przedstawicieli WADA w tej sprawie.

Więcej o:
Komentarze (117)
Nieoficjalnie: Rosja zostanie zawieszona przez WADA na cztery lata
Zaloguj się
 • magda_breslau

  Oceniono 34 razy 22

  Dlaczego nie wierzyc Ruskim?

  Jak Putin mowil, ze to nie ruska armia anektowala Krymu - wierzylam. Jak Putin powiedzial, ze "oczywiscie zielone ludziki to byli rosyjscy zolnierze" - wierzylam. Jak Putin powiedzial, ze to donbascy rolnicy, ktorych jest w Donbasie 1 procent zeszli z traktorow i popedzili ukrainska armie - wierzylam. Kiedy Putin powiedzial, ze rolnicy uzbroili sie w typowym sklepie z bronia - wierzylam. Kiedy Putin powiedzial, ze Rosjanie nie walcza w Donbasie - wierzylam. Kiedy wzieto do niewoli rosyjskich zolnierzy razem ze sprzetem a Putin powiedzial, ze sie "zgubili" - wierzylam. Kiedy Putin zanurkowal w Morzu Czarnym i wynurzyl sie z wlasnie znaleziona antyczna grecka waza - wierzylam.

  Nie mam powodu by nie wierzyc pulkownikowi.

 • brunet78

  Oceniono 20 razy 14

  Bardzo dobrze :)

 • strach_sie_bac

  Oceniono 27 razy 13

  Kacapia to stan umysłu, jakoś mi ich nie szkoda.

 • grr-5

  Oceniono 14 razy 10

  Uuu ale ruskie trolle będą teraz ujadały na forach

 • saviour

  Oceniono 21 razy 9

  Na szczęście ruski świetnie znoszą zasłużone poniżenie na arenie międzynarodowej.
  To imperium rozwagi i pokoju na pewno nie podejmie działań odwetowych.
  Na pewno nie przeprowadzi prowokacji militarnych w Europie wschodniej.
  Możemy spać spokojnie zwłaszcza my, Polacy - rosjanie nas uwielbiają wręcz genetycznie. Ich polonofilia zakrawa na perwersję seksualną.

 • piotrm74

  Oceniono 16 razy 8

  Dlatego szybko chcą połączenia z Białorusią. Wtedy obydwa PAństwa wystąpią pod wspólną flagą ZBIR i tyle im zrobią....

 • alojzy132

  Oceniono 13 razy 7

  łahahahhahaa - sprawa sie rypła

 • kac

  Oceniono 19 razy 7

  Oby tak się stało. Oszustów trzeba eliminować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX