Sport.pl

Denis Urubko ogłosił plany. Będzie się wspinał z... miss Finlandii

Jeden z najlepszych himalaistów na świecie - Denis Urubko, ogłosił właśnie skład swojej wyprawy na Broad Peak. W wyprawie towarzyszyć mu będzie m.in  Miss Finlandii z 2013 roku.

Portal wspinanie.pl informuje o planach Denisa Urubki, który tej zimy planuje zdobyć Broad Peak w okresie tzw. zimy Urubki, czyli od pierwszego grudnia do końca lutego

Tym razem towarzyszyć mu będzie doświadczony himalaista - Don Bowie, a także Lotta Nakyva, która w 2013 roku zdobyła tytuł Miss Finlandii 2013, a na swoim koncie ma także udział w fińskiej edycji Tańca z Gwiazdami. Nakyva jest jednak także wielką miłośniczką gór i w swojej karierze zdobyła już wiele szczytów. 

Denis Urubko miał również stwierdzić, że tej zimy spróbuje także zaatakować K2

Denis Urubko i Adam Bielecki uratowali Elisabeth Revol

Przypomnijmy, że Denis Urubko brał udział w akcji ratunkowej na Nanga Parbat, gdzie razem z Adamem Bieleckim uratowali Elisabeth Revol. Francuzka razem z Tomaszem Mackiewiczem zdobyła wcześniej szczyt. Polak z wyprawy nie wrócił. Jego ciało spoczywa na wysokości ok. 7250 m.n.p.m.

Kim jest Denis Urubko?

To jeden z najlepszych himalaistów świata. Urodził się na Kaukazie, a wychowywał na Sachalinie. Jako pierwszy człowiek wszedł w zimie na Makalu i Gaszerbrum II. Zdobył wszystkie ośmiotysięczniki bez tlenu. Na czterech z nich wytyczył nowe drogi: na Broad Peaku w 2005 roku, Manaslu - 2006, Czo Oju - 2009 i Lhotse w 2010. Za drogę, którą zrobił na południowo-wschodniej ścianie Czo Oju z Borysem Dedeszką, został nagrodzony Złotym Czekanem, najbardziej prestiżowym wyróżnieniem dla alpinistów.

Więcej o:
Komentarze (19)
Denis Urubko ogłosił plany. Będzie się wspinał z... miss Finlandii
Zaloguj się
 • leoleo

  Oceniono 4 razy 4

  nie dziwię się denisowi, laska jest ok, jako że to finka długo będzie młoda; zdrowia obojgu a także czytającym

 • kuria_jego_mac

  Oceniono 4 razy 4

  Z alpinistyki robi się pomału F1. Kto ma kasę lub ma jakiś znany ryj może sobie wchodzić jak wycieczka szkolna na Śnieżkę. Wanda Rutkiewicz i Jerzy Kukuczka to się w grobie przewracają...

 • boliver

  Oceniono 4 razy 4

  Dobry gust tego denisa,,

  Bedzie cieplo w gorze

 • szalhen

  Oceniono 3 razy 3

  Czy to jeszcze denis czy już może peni...?

 • anakastyczny

  Oceniono 2 razy 2

  A jakie jest cel informowania o celebryckich wyprawach tego Rosjanina? To sport?

 • pilot.tv

  Oceniono 2 razy 2

  Ona sie bedzie wspinac na niego czy on na jej tylek? I gdzie to mozna ogladac?

 • kisssmyass

  Oceniono 2 razy 2

  Lepszego szczytowanie nie można sobie wyobrazić! Tylko Denis nie zapomnij w tej ekstazie zdobywczej uwiecznić to na jakimś filmie.

 • segregator-a5

  Oceniono 2 razy 2

  To jest ekipa, a nie te polskie, nudne wyprawy. Założą sobie kilka obozów. Ruchną sobie estetycznie, bo dziewczyna niczego sobie, zdrowa, mrozu i śniegu się nie boi. Brawo Denis!

 • szalhen

  Oceniono 1 raz 1

  Ja myślę że on celuje w ustanowienie rekordu wysokości w kategorii: "dymanko bez wspomaganie tlenem"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX