Sport.pl

5-krotny złoty medalista igrzysk paraolimpijskich nie żyje. Miał 47 lat

Kieran Modra, pięciokrotny złoty medalista igrzysk paraolimpijskich, zginął po potrąceniu przez auto podczas jazdy na rowerze. Miał 47 lat.

Kieran Modra, legenda australijskiego paraolimpizmu, zginął po zderzeniu z samochodem. Niewidomy Australijczyk we wtorek jeździł na rowerze niedaleko Adelajdy na południu Australii. Siła uderzenia była tak duża, że 47-latek zmarł po przewiezieniu go do szpitala.

W swojej karierze aż 8-krotnie brał udział w igrzyskach paraolimpijskich. Po raz pierwszy w 1988 roku w Seulu, po raz ostatni trzy lata temu w Rio de Janeiro. Konkurując w trzech dyscyplinach - kolarstwie torowym, pływaniu i lekkoatletyce - zdobył aż 10 medali, z czego pięć było złotych.

Lynne Anderson, szefowa australijskiego komitetu paraolimpijskiego, poinformowała, że informacja o śmierci Modry zszokowała całą australijską społeczność. - Jesteśmy kompletnie zszokowani i zdruzgotani. Kieran jest gigantem australijskiego paraolimpizmu, nie tylko z powodu jego sukcesów, ale także z powodu jego wkładu w ruch paraolimpijski na przestrzeni lat - dodała Anderson.

Więcej o:
Komentarze (26)
5-krotny złoty medalista igrzysk paraolimpijskich nie żyje. Miał 47 lat
Zaloguj się
 • walkirrr

  Oceniono 21 razy 9

  Niewidomy jezdził rowerem... i wszystko jasne

 • june-of-44

  Oceniono 4 razy 2

  To jakiś żart?

 • stanislaw.sk

  Oceniono 4 razy 2

  Zabicie pieszych na pasach to ich wina, bo nie mieli odblasków na ubraniach. A śmierć niewidomego rowerzysty na drodze to wina czyja ? Puł-tuska czy całego?

 • mcguirre

  Oceniono 8 razy 2

  Wielka szkoda bo ci ludzie to prawdziwi sportowcy. Tak nawiasem jazda na rowerze będąc niewidomym to wyczyn. X Games to pikuś.

 • jsbmw

  Oceniono 1 raz 1

  Niewidomy na drodze z samochodami? Może niedowidzący?
  Jest już ciemno, ale dziś mam urodziny to sobie odpuszczę, ale jutro wskakuję na rower, zamykam oczy i naciągam czapkę i wio przez wioskę... jak się nie odezwę to będzie o mnie artykuł.

 • wylye

  Oceniono 5 razy 1

  Mam takie infantylne pytanie. Czy dobrze zrozumiałem, że ten niewidomy brał udział w regularnym ruchu drogowym, czy też kierowca samochodu wjechał na zamknięty tor, po którym poruszał się niewidomy. Bo jeżeli tak - to nic nie usprawiedliwia kierowcy samochodu. Jeżeli jednak to niewidomy poruszał się rowerem po publicznej drodze, kto zwróci kierowcy szkody powstałe w pojeździe. Mam nadzieję, że potrącone one zostaną bliskim ofiary.

 • filip260496

  Oceniono 2 razy 0

  tak trudno napisać czy on zawinił czy kierowca samochodu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX