Sport.pl
Komentarze (36)
Andrzej Bargiel rezygnuje z wyprawy na Mount Everest. Wydał specjalne oświadczenie
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tacx

  Oceniono 14 razy -6

  W d..pie mam takich himalaistów. Pora powiezieć to otwarcie. To zrobił się biznes a nie himalaizm. To himlaizm medialny. POjadą na wuprawę i prawie każdą kończą w bazie. W bazie w której jest telewizja, przekazy live. Oczywiście każda poważniejsza wyprawa polskich himalaistów kończy się tym ze nigdzie nie wejdą. W jej trakcie ślą dramatyczne filmiki jak to lawina schodzi obok a jak przyjadą to pisza ksiażki - o tym jak się siedzi w bazie.
  bargiel poobwieszany reklamami wiecej pracuje na PR niż robi trudne drogi Wlazł na K2- szacunek ale na K2 wszedł jakiś czas temu burmistrz Pragi i wielu niedzielnych turystów. I sobie zjechał co się dobrze sprzedawało w mediach i nic więcej.
  Tak wygląda polski himalaizm. Grafomania i medielne show. jedna dziewczyna sama łoi skóre wielu himalaistom zaczytanym w książkach o Kukuczce a czasem na broad Peak są kłopoty z wejściem gdy Kukuczka z Kurtyką potrafili z marszu zrobić trawers. Faktem jest ze ona też idzie na skróty majac szerpów i powtarzając najlatwiejsze trasy, ale ma przynajmniej jakis w tym cel podczas gdy nasze narodowe orły wydają kolejne grafomańskie ksiażki i łaża po studiach TVP i robią z siebie wielkich himalaistów na pogadankach dla fanów którym się wydaje że słuchają wielkich ludzi gór.
  Śmieszne to i smutne gdy się porowna dzisiejszych wspinaczy z tymi których mieliśmy w latach 70-80.

 • debordian

  Oceniono 14 razy -8

  To jest niebywale, że ludzie wydają pieniądze na takie rzeczy, zamiast wspierać głodujące dzieci. Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd.

 • zerozer52

  Oceniono 9 razy -9

  W końcu się rozjebie i tyle z tego będzie miał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX