Emocjonujące zakończenie Runmageddon Global Kaukaz

Łzy radości i gigantyczna satysfakcja na szczycie, a do tego wspaniała zabawa dla gruzińskich uczniów. W dniu 25 września skończył się oficjalnie Runmageddon Global Kaukaz, nazwany niepodważalną przygoda życia.

Ostatni dzień Runmageddonu Global Kaukaz 2019 zakończył się tzw. Biegiem Przyjaźni. Uczestnicy formuł 100 i 50 wspólnie przemierzyli około 7 kilometrów. Sama trasa, choć podobna do zeszłorocznej, zaskoczyła zawodników katorżniczym podejściem: kąt nachylenia 38 stopni, grząski grunt, długość- 1,6 kilometrów, 400 metrów przewyższeń. Ostatni w tej edycji podbieg dał się mocno we znaki. Na szczęście, na szczycie czekała na zawodników niespodzianka. Każdy, kto na niego dotarł otrzymywał medal i mógł oficjalnie powiedzieć, że ukończył Runmageddon Global Kaukaz 2019.

Ile Wisła Kraków dostała od Legii za Carlitosa? Piotr Obidziński, prezes Wisły Kraków, w wideo poniżej zdradza szczegóły transferu byłego piłkarza krakowskiego klubu

Tego dnia Runmageddończycy mieli przed sobą jeszcze jedną misję - Runmageddon Kids by Wawel. Organizatorzy powtórzyli akcję z ostatniej edycji Runmageddon Global Sahara i przygotowali specjalną trasę dla około 60 dzieci z lokalnych szkół w Gudauri i Stepantsminda. Dzieci podzielono na grupy po 11 uczestników. Każdej z nich towarzyszyli wolontariusze (uczestnicy RMG Global Kaukaz), którzy wskazywali kierunek trasy i pokazywali, jak pokonywać przeszkody. Kiedy mali, dzielni Runmageddończycy ukończyli swój ekstremalny bieg, otrzymywali prezenty, które przygotowali zawodnicy, organizatorzy i sponsorzy, a także mnóstwo łakoci od firmy Wawel. Runmageddon Kids wywołał mnóstwo pozytywnych emocji wśród uczniów, a także nauczycieli, którzy byli szczerze wzruszeni i dziękowali za tak niecodzienną zabawę, która z pewnością zapadnie im w pamięć.

Ostatniego, czwartego dnia Runmageddonu Global zwycięzcy stanęli na podium. W formule 50, wśród kobiet: pierwsze miejsce zajęła Dominika Stelmach, drugie - Tatiana Młynarczyk, trzecie: Natalia Chaieb. Z mężczyzn, najszybszy był Artsiom Tochka. Na drugiej pozycji uplasował się Mateusz Salamon, a na trzeciej Franciszek Olejnik.

W formule 100. najszybszą kobietą została Edyta Kubiak. Drugie miejsce zajęła Patrycja Jasińska, a trzecie Julita Ilczyszyn. Wśród mężczyzn, zawody wygrał Damian Mędrykowski. Na drugim miejscu stanął Paweł Matuszak, na trzecim Marcin Józefaciuk.