Sport.pl

Rosyjska Agencja Antydopingowa oskarżona o manipulowanie danymi rosyjskich sportowców

Rosjanie są podejrzewani o manipulowanie danymi moskiewskiego laboratorium, które były przekazywane Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). To zdarzenie może mieć ogromny wpływ na los rosyjskich lekkoatletów, którzy cały czas wierzą w start w lekkoatletycznych mistrzostwach świata, rozpoczynających się 27 września w Dausze.

Minister sportu Witold Bańka w "Wilkowicz Sam na Sam"

Rosyjska Agencja Antydopingowa (RUSADA) została oskarżona o manipulowanie danymi pochodzącymi z moskiewskiego laboratorium antydopingowego, które były potem przekazywanie Światowej Agencji Dopingowej - takie informacje przekazał Hajo Seppelt, niemiecki dziennikarz ARD.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Seppelta, procedura wykorzystywana przez RUSADA nie były zgodne z wytycznymi WADA. W przyszłym tygodniu, podczas spotkania w Tokio, podjęta może zostać decyzja o ponownym zawieszeniu Rosyjskiej Agencji Antydopingowej, która w ubiegłym roku została odwieszona pomimo protestów przedstawicieli kilkunastu krajowych agencji antydopingowych.

To zdarzenie może mieć także wpływ na los rosyjskich lekkoatletów. Na początku przyszłego tygodnia miała zostać podjęta decyzja w sprawie ich startu w rozpoczynających się 27 września lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Dausze. Jeśli oskarżenia WADA się potwierdza, ich start wydaje się być wykluczony.

Więcej o:
Komentarze (3)
Rosyjska Agencja Antydopingowa oskarżona o manipulowanie danymi rosyjskich sportowców
Zaloguj się
 • seczytam

  Oceniono 5 razy 5

  Coś słabo onucowe śmierdziele wyją... Prazdnik jakiś w raSSiji czy co?

 • cud_smolenski

  Oceniono 2 razy 2

  Nowoscia by bylo, gdyby nie manipulowali. Wciaz nie rozumiem, jak oni sa dopuszczani do jakichkolwiek zawodow. Lapowki to jedyne wytlumaczenie. Bez dopingu ten azjatycki narod nie wygralby nic i nigdy.

 • jozbieszczad

  Oceniono 9 razy -9

  Czyli taki niemiecki Wacek Radziwinowicz oskarża Rosjan o manipulacje ? :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX