Sport.pl

Czołowy reprezentant Polski w rugby na wózkach niedopuszczony do gry. "Na razie się nie poddaję" [WIDEO]

W dniach 4-6 lipca w Warszawie rozgrywany jest międzynarodowy turniej rugby na wózkach Metro Cup. Po pierwszym meczu turnieju Mateusz Wawczak nie otrzymał klasyfikacji, ponieważ klasyfikatorzy uznali, że jest zbyt sprawny, by grać w rugby na wózkach. Polska strona odwołała się o tej decyzji.

- Mateusz poświęcił trzy lata, to były trzy lata wyrzeczeń. Cztery osoby są w stanie to przekreślić - mówi Łukasz Rękawiecki, reprezentant Polski w rugby na wózkach.

Więcej o:
Komentarze (19)
Czołowy reprezentant Polski w rugby na wózkach niedopuszczony do gry. "Na razie się nie poddaję" [WIDEO]
Zaloguj się
 • eurotram

  Oceniono 10 razy 10

  Czy ktoś ochu...ał?! Przecież gość nie ma nogi! To jak do cholery może być "zbyt sprawny"?!

 • baaag

  Oceniono 9 razy 9

  "Zbyt sprawny" bez nogi???

 • cezar85

  Oceniono 5 razy 5

  długie włosy Samsona, przekonały oszołomów religijnych

 • uniwr

  Oceniono 2 razy 2

  Owszem, bez nogi jest zbyt sprawny ponieważ wygląda, że ma idealnie zdrowe ręce. A rugby to specyficzna dyscyplina, wymyślona dla tych, którzy mają kłopoty również z rękami (tzw. tetraplegia) i nie są w stanie grać w koszykówkę na wózkach. Piłka do kosza swoje waży, trzeba ją kozłować i rzucić, tymczasem jest wielu ludzi da których jest zbyt ciężka, ale spokojnie mogą napędzać wózek wioząc piłkę na kolanach.
  I to by było na tyle. Nb. cały sport ON podlega ścisłym klasyfikacjom co do stanu zdrowia, bo nie można mówić o równych szansach kiedy kończyny są uszkodzone w różnym stopniu. Cała afera w tym artykule to błąd polskich działaczy, którzy przez kilka lat inwestowali w zawodnika nie myśląc o takiej sytuacji, jaka się właśnie zdarzyła.

 • men_53

  0

  Semenya jest zbyt sprawna jak nabieganie z kobietami - to fakt. Ale na to władze sportowe przymykają oko okradając z sukcesów inne zawodniczki.
  Ale beznogi zbyt sprawny i powinien grać w rugby w drużynie zdrowych? Fakt,nie znam przepisów (a "gazeta" jakoś "zapomniała" je przytoczyć) - ale wygląda to na idiotyzm.

 • szach1000

  0

  Nie wiem jaki ma poziom. Ale ja jestem lepszy o 20 lat od oficerów polskiego wywiadu.

 • rozal1971

  0

  Widzę kilka linijek wstępu ale dalej nie wiem o co chodzi. Zamierzacie wypuścić sagę w odcinkach? Filmu nie zamierzam oglądać bo nie mam tyle czasu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX