Sport.pl

Odnaleziono ciała siedmiu wspinaczy, którzy zaginęli w Himalajach. Wyjaśniono okoliczności ich śmierci

Grupa poszukiwawcza odnalazła ciała siedmiu himalaistów, którzy pod koniec maja zaginęli w Himalajach. Wspinacze próbowali zdobyć szczyt Nanda Devi. Wciąż trwają poszukiwania ciała ósmego członka międzynarodowej grupy.

Wspinacze wchodzili w skład międzynarodowej grupy, która próbowała zdobyć szczyt Nanda Devi. Po drodze napotkała jednak na bardzo trudne warunki atmosferyczne. Kontakt ze wspinaczami urwał się 26 maja, a ich ciała zlokalizowano kilka dni później. Teraz grupa poszukiwawcza odnalazła siedem ciał, przy okazji wyjaśniając okoliczności śmierci himalaistów. Z 12-osobowej grupy przeżyły tylko cztery osoby. Wśród zmarłych są Brytyjczycy, Amerykanie, Australijczyk i Hindus

Zdaniem telewizji CNN, która poinformowała o odnalezieniu siedmiu ciał, wspinacze zginęli w trakcie lawiny, którą napotkali próbując zdobyć jeden z nienazwanych dotąd szczytów, znajdujących się w drodze na Nanda Devi. Grupa próbowała atakować szczyt mimo braku zgody na takie działania.

Międzynarodowa grupa, w której wspinali się tragicznie zmarli himalaiści, składała się z 12 osób. Jej celem było zdobycie Nanda Devi, drugiego co do wysokości szczytu Indii, znajdującego się w masywie Garhwalu w zachodniej części Himalajów Wysokich. Szczyt po raz pierwszy został zdobyty w 1936 roku, kiedy na jego wierzchołku stanęli Noel Odell i Harold William Tilman.

Więcej o:
Komentarze (16)
Odnaleziono ciała siedmiu wspinaczy, którzy zaginęli w Himalajach. Wyjaśniono okoliczności ich śmierci
Zaloguj się
 • wacek33

  0

  zmieścisz sie śmiało...

 • wacek33

  0

  byłam tam, nie warto, gó... tam jest

 • polsilver100

  Oceniono 6 razy 0

  Kogo to obchodzi?

 • e.olsen

  Oceniono 16 razy 0

  > W Himalajach znaleziono ciała siedmiu wspinaczy. Znamy przyczynę tragedii

  Wszyscy znają - to nieuleczalna głupota...

 • degust

  Oceniono 1 raz -1

  Przynajmniej szli za własne/sponsorów pieniądze i nikt nie robił z tego jakiejś narodowej szopki jak Polacy na K2

 • polsilver100

  Oceniono 3 razy -1

  Jesli jest to ich hobby to niech tak robią, tylko po ca nam trujecie? Szli na własne ryzyko, wiedząc co może być i się stało, koniec tematu

 • flowerski77

  Oceniono 3 razy -1

  Kretyni

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX