Sport.pl

K2. Szansa dla Polaków! Koniec wyprawy kazachsko-rosyjsko-kirgiskiej

Zespół wyprawy kazachsko-rosyjsko-kirgiskiej nie był w stanie kontynuować wspinaczki na K2. Warunki pogodowe sprawiły, że grupa szturmowa musiała się wycofać. Według wskazań GPS zespół osiągnął wysokość ok. 7400 metrów - informuje portal wspinanie.pl.

Podczas schodzenia likwidowane będą obozy. A to oznacza koniec działań wyprawy kazachsko-rosyjsko-kirgiskiej na K2. Na 12 marca do bazy zamówieni zostali tragarze, którzy pomogą ekipie. - Grupa Wasilija Piwcowa podjęła decyzję o zejściu. Brak widoczności i warunki pogodowe sprawiły, że nie dało się kontynuować wspinaczki - poinformowali członkowie wyprawy w specjalnym komunikacie.

Wasilij Piwcow, Artem Braun, Tursunali Aubakirow i Michaił Daniczkin działali na górze od 3 marca. Spędzili dwie noce na wysokości ok. 7400 m. Ale nie byli w stanie zaatakować szczytu. To otwiera szansę dla polskiej wyprawy, która planowana jest na zimę 2020.

K2 to jedyny ośmiotysięcznik, który pozostaje niezdobyty zimą. Oprócz ekipy kazachsko-rosyjsko-kirgiskiej na K2 działał również zespół Alexa Txikona,

Więcej o:
Komentarze (34)
K2. Szansa dla Polaków! Koniec wyprawy kazachsko-rosyjsko-kirgiskiej
Zaloguj się
 • evergreen111

  Oceniono 8 razy 4

  Ciekawe czy decydując się na to, myślą o traumie i ciężkiej przyszłości swoich rodzin, gdy nie wrócą?

 • andgad

  Oceniono 7 razy 3

  Czyli Polacy powinni zdobyć szczyt w lato i poczekać do zimy by na nim być jako pierwsi w zimie! Plan prezesa!!!

 • distepfano

  Oceniono 2 razy 2

  Jarosław Kaczyński zaplanował, że będzie pierwszym, który wdrapie się na tę cholerną górkę i to pomimo dolegliwości w kolanie. Liczy na wsparcie zaślepionych wyborców, którzy wniosą go na szczyt, bo on wie, że jak spadać na pysk , to najlepiej z najwyższego szczytu.
  Zastanawiam się jak on będzie szczytował :)

 • distepfano

  Oceniono 2 razy 2

  Jarosław Kaczyński zapowiedział, że wyśle na K2 swoją wyprawę, lecz ich członkami będą politycy, którzy do PiS przyszli po trupach lub dla korzyści finansowej.

 • distepfano

  Oceniono 2 razy 2

  PREZES zapowiedział 1000+ dla dzieci, które utracą ojców , gdyż nie powrócą z wyprawy zimowej na K2.
  Cóż on nie zrobi, by tylko przypodobać się wyborcom !

 • byann

  Oceniono 4 razy 0

  O nieeee! Znowu będą nas torturować nasi samobójcy!

 • ps11111ps

  Oceniono 14 razy 0

  Przeciez juz jest marzec. A w Marcu jak wspomniano w zeszłym roku jest już wiosna. Próba "zimowego" wejścia teraz byłaby oszustwem

 • cuki.cuki

  Oceniono 2 razy 0

  przydałby się jakiś precgzyjny radar tylko nie taki co go uber w arizonie testował

 • fitt

  Oceniono 4 razy 0

  Latem Tom i Ala winien pojechac wynajac na miejscu slusarzy: zaporeczuja na trwale do obozu IV, ciesli, zbrojarzy, betoniarzy, murarzy, tynkarzy, pomocnikow, podrecznych: wybuduja na stale czter bunkry z 3 legowiskami dla 6 osob jako obozy I, II, III, IV, elektrykow: pociagna 5 zylowy kabel oppnowy ư loylce ochronnej przed spadajaci kienii i wyposaza bynkry ư grzejniki elektryczne, kuchenki, tragarzy: wyposaza w wikt i opierunek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX