Sport.pl

Olbrzymie śledztwo dotyczące wykorzystywania seksualnego w Korei. 30 tys. osób przesłuchanych

30 tysięcy osób ma zostać przesłuchanych po tym, jak władze Korei Południowej zapowiedziały śledztwo dotyczące wykorzystywania seksualnego w sporcie.

Przesłuchania mają być efektem skandalu, do jakiego doszło w reprezentacji Korei Południowej w short tracku. 21-letnia Shim Suk-hee kilka tygodni temu publicznie oskarżyła byłego trenera, Cho Jae-beomo o napaść na tle seksualnym. Kilka miesięcy przed oskarżeniem, były trener Koreanki trafił do więzienia za napaść na zawodnika podczas treningu. Oskarżeniom o wykorzystywanie seksualne jednak zaprzeczył.

Mimo że trener zaprzeczył, to oskarżenia Suk-hee wywołały lawinę w koreańskim sporcie. Przypadki wykorzystywania na tle seksualnym zaczęli zgłaszać sportowcy z innych dyscyplin, m.in. taekwondo, zapasów czy łucznictwa.

W tej sytuacji interweniować postanowiła koreańska Komisji Praw Człowieka. - Przeprowadzimy wielowątkowe śledztwo na ogromną skalę - przyznała Choi Young-ae, przewodnicząca wspomnianej komisji. Dodała także, że w trakcie śledztwa przesłuchanych zostanie około 30 tys. osób, wśród których znajdą się m.in. sportowcy, trenerzy czy działacze.

Więcej o:
Komentarze (1)
Olbrzymie śledztwo dotyczące wykorzystywania seksualnego w Korei. 30 tys. osób przesłuchanych
Zaloguj się
 • fitt

  Oceniono 2 razy -2

  Niech te panie traktuja to w kategoriach normalnosci tzn.
  to tylko jednolitrowe sloiki po kompocie,
  i tak sie nie wymydli,
  nie masz wkladane, stajesz sie dewiantka,
  a reszte wszystko lac.
  Korea to nie chrzescijanstwo, gdzie to kobiece lono traktowane jest jako swietosc w chorych gowkach oczywiscie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX