Motoparalotniowe mistrzostwa świata. Wojciech Bógdał wygrywa w Egipcie i zdobywa swój trzeci złoty medal MŚ w karierze!

Wojtek Bogdal mistrzem śwata

Wojtek Bogdal mistrzem śwata (Materiały prasowe)

Najmłodszy pilot Motoparalotniowej Kadry Narodowej zdobył trzeci złoty medal Mistrzostw Świata w klasie wózków jednoosobowych i tym samym obronił tytuł Slalomowego Mistrza Świata, zdobyty trzy lata temu w Legnicy.

Wojciech Bógdał to 24-letni pilot Kadry Narodowej. Podczas rozegranych w ubiegłym tygodniu zawodów Bógdał po raz trzeci w karierze sięgnął po złoty medal mistrzostw świata. Na jego koncie znajduje się także wywalczony w maju tego roku w Tajlandii, tytuł mistrza świata w konkurencjach klasycznych. Wielkim sukcesem sportowca jest ponadto złoty medal na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich - The World Games, które odbyły się w 2017 roku we Wrocławiu.

Tegoroczne Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata pod patronatem Międzynarodowej Federacji Lotniczej (FAI – FédérationAéronautiqueInternationale) zostały rozegrane w egipskim mieście Fayoum nad jeziorem Qaroun.. Organizatorzy wybrali to miejsce ze względu na stabilną pogodę, która ostatecznie okazała się niemałym zaskoczeniem.

Pierwsze dni polskiej kadry narodowej w Egipcie nie pozwoliły na przeprowadzenie treningów ze względu na zbyt silny wiatr. Oficjalne otwarcie zawodów miało miejsce
w poniedziałek, ale odpowiednia do przelotów pogoda pojawiła się dopiero od środy. Spowodowało to kumulację wielu konkurencji w niedługim czasie, co w konsekwencji wpłynęło na dużą intensywność rywalizacji. Ze względu na presję czasu i wysoką temperaturę, zawody były bardzo wyczerpujące. Nie przeszkodziło to jednak polskim pilotom w osiągnięciu świetnych wyników. Oprócz złotego medalu Wojtka Polacy wywalczyli srebro w klasie wózków jednoosobowych, które zdobył kolega z kadry Szymon Winkler oraz brąz w klasyfikacji narodowej.

- To dla mnie wielkie szczęście stanąć na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Świata. Zacięta walka toczyła się do ostatniego przelotu. Dziękuję i gratuluję wszystkim pilotom i trenerom, a także organizatorom. No i oczywiście pragnę przede wszystkim podziękować moim kibicom i sympatykom, których doping czułem w Egipcie bardzo mocno- mówi Wojtek Bógdał.

Zobacz także
  • FEN 24 FEN 24 - przyznano bonusy
  • KSW 47. Mariusz Pudzianowski - Szymon Kołecki KSW 47. Pudzianowski o Kołeckim: Muszę go zniszczyć [WIDEO]
  • Pudzianowski i Popek Nowy projekt Polsatu i KSW? Gale tylko z walkami celebrytów
Skomentuj:
Motoparalotniowe mistrzostwa świata. Wojciech Bógdał wygrywa w Egipcie i zdobywa swój trzeci złoty medal MŚ w karierze!
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje