Sport.pl

Gigantyczny sum z Zalewu Rybnickiego. 260 cm i 102 kilogramy

Szymon Nowowiejski złowił gigantycznego suma w Zalewie Rybnickim. Ryba ważyła 102 kilogramy i miała 260 centymetrów długości. To najdłuższy sum złowiony na wędkę w Polsce. Po sesji zdjęciowej wrócił do wody.

- Z rybą walczyłem kilkanaście minut. Po zmierzeniu, zważeniu i kilku pamiątkowych zdjęciach ryba wróciła do wody. W Zalewie Rybnickim pływają rekordy Polski, jak nie świata – powiedział szczęśliwy łowca cytowany przez portal dziennikzachodni.pl.

Sum z Zalewu RybnickiegoSum z Zalewu Rybnickiego Facebook

Gigantyczna ryba ważyła 102 kilogramy i miała 260 centymetrów długości. To najdłuższy sum złowiony na wędkę w Polsce, ale nie najcięższy. W 2017 roku Władysław Bombik złowił w Zalewie Rybnickim suma, który ważył 105,5 kilograma.

Więcej o rekordzie Polski przeczytacie TUTAJ

Zalew Rybnicki słynie z gigantycznych ryb. Z tej wody pochodzą rekordy Polski w połowie karpia, suma i tołpygi. Wszystko przez ciepłą wodę z pobliskiej elektrowni, która pozwala rybom osiągać rekordowe wymiary.

***

Największy karp złowiony przez Polaka w historii

Karpiowanie - styl życia i nieuleczalna choroba

Więcej o:
Komentarze (129)
Gigantyczny sum z Zalewu Rybnickiego. 260 cm i 102 kilogramy
Zaloguj się
 • dawno.urodzony

  Oceniono 59 razy 17

  czterech wytatuowanych osiłków-półgłówków chwali się, że męczli biedne stworzenie...
  i po co?
  żeby sobie zrobić fotkę?

 • c2u

  Oceniono 26 razy 16

  A kiedyś w latach sześćdziesiątych w ZSRR niedaleko Irkucka też złowili takiego wielkiego suma no i jak go mierzyli od pyska do ogona to miał 240 cm, ale od ogona do pyska wychodziło 280 cm. Napisali list do Radzieckiej Akademii Nauk z pytaniem jak to możliwe? No i po kilku tygodniach przyszła odpowiedź, że nauka radziecka zna takie przypadki - od poniedziałku do piątku są cztery dni, ale od piątku do poniedziałku są trzy dni.

 • markowski222

  Oceniono 17 razy 9

  Dobrze że sum został wypuszczony do wody, ale nie wiemy, czy przeżyje po zranieniu.
  Ostatnio przypadkowo oglądałem na insta łowców rzadkich i pięknych ryb oceanicznych - takich jak miecznik. I sądzę że niedługo te wszystkie ryby wyginą, podobnie jak kiedyś wyginęły śledzie w zatoce puckiej i gdańskiej, podobnie jak giną dorsze w Bałtyku.
  Człowiek jest bezrozumnym drapieżnikiem.

 • piemar1956

  Oceniono 37 razy 9

  Biedny sum :(
  Ci na fotce są dumni,że byli sprytniejsi i mądrzejsi od suma.
  Naprawdę macie się z czego cieszyć i być dumni?

 • Oceniono 11 razy 7

  Wszyscy, którzy płaczą nad losem suma - wędlinka na śniadanko była? Schabik na obiadek był? Drób na kolacyjkę był? Jeśli myślicie, że wszystkie zwierzęta, które ostatnio zjedliście nie przeżyły szoku i nie cierpiały bólu albo nie żyły w złych warunkach to jesteście w błędzie. Myślicie, że jesteście lepsi bo przyczyniacie się do cierpienia zwierząt, których jest dużo i nie są ani rzadkie ani piękne?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX