Sport.pl

Adam Bielecki odniósł się do góry śmieci pod K2. "Jeden telefon pomógł mi wyjaśnić sytuację"

- Zdjęcie zostało zrobione w czerwcu i pokazuje, że część z pozostawionych worków została zniszczona, a śmieci rozrzucone. Nie wiemy, czy to za sprawą zwierząt, czy też ludzi. Ważne jest to, że wszystkie śmieci zostały w lipcu zniesione, a teren uprzątnięty - wyjaśnia Bielecki.

Polska wyprawa próbowała zimą jako pierwsza zdobyć szczyt K2. To się nie udało. Wyprawa wróciła do kraju w marcu. W sierpniu opublikowano wideo, na którym widać górę śmieci, rzekomo pozostawiona przez polską wyprawę. Na zarzuty zareagował błyskawicznie Piotr Tomala, szef Programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera oraz członek kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu. - Wszelkie śmieci były uprzątnięte i przygotowane w szczelnie zamkniętych worach, dobrze zabezpieczonych przed warunkami atmosferycznymi.

Zarzuty odparł również Robert Jałocha, dziennikarz Faktów TVN, który towarzyszył polskiej wyprawie na K2. - Znam ludzi, którzy byli odpowiedzialni za bazę. (...) Gdy opuszczali Karakorum, na pewno to tak nie wyglądało. Piotr Snopczyński, kierownik bazy, mógłby nas wszystkich uczyć, jak dbać o porządek - przekonywał.

W poniedziałek głos zabrał Adam Bielecki, jeden z członków wyprawy na K2.

"W niedzielę dotarły do mnie szokujące zdjęcia syfu jaki ponoć został po naszej wyprawie zimowej na K2. Jeden telefon pomógł mi wyjaśnić sytuację i ustalić fakty. Nasza wyprawa pozostawiła za sobą w bazie większą część sprzętu i wyposażenia w tym śmieci. Te, odpowiednio popakowane i zabezpieczone, miały być zniesione latem za co odpowiedzialna była nasza agencja. Zdjęcie zostało zrobione w czerwcu i pokazuje, że część z pozostawionych worków została zniszczona, a śmieci rozrzucone. Nie wiemy, czy to za sprawą zwierząt, czy też ludzi. Ważne jest to, że wszystkie śmieci zostały w lipcu zniesione, a teren uprzątnięty" - napisał Bielecki na Facebooku.

Więcej o:
Komentarze (20)
Bielecki o górze śmieci. "Jeden telefon pomógł mi wyjaśnić sytuację"
Zaloguj się
 • spyderman2

  Oceniono 15 razy 9

  sodomita płaszczak z pis dziś wyleguje się w Australii za pieniądze polskiego podatnika

 • jaja-kaczora

  Oceniono 5 razy 3

  prawdziwy polski patriota zna sie na Ekologii i broni swego Nature gdzie sie da! On by te smieci przywiozl do kraju aby je zakopac w lesie albo aby spalic w piecu!

 • jaja-kaczora

  Oceniono 6 razy 2

  to wszystko sprawa LEWACTWA sponsorowanego przez zydowskiego miliardera Sorosa aby oczernic wizerunek Polaka, naszego kraju i jedynej prawdziwej partii rzadzacej tj, PiSu! ! Nasz Belzebub z Torunia juz od dawna to wie! Takze swoje owieczki o tym poinformowal!

 • gangut

  Oceniono 3 razy 1

  Już wierzę że osoby "odpowiedzialne za zniesienie śmieci" wyzbierały wszystko do ostatniego papierka, co rozwłóczyły zwierzaki, deszcz i wiatr.

 • piuropusz

  Oceniono 5 razy 1

  Yeti nasmiecil, Yeti posprzatal...

 • heliheli

  Oceniono 3 razy -1

  i o co cho ?? trupy lezaly tam w kwietniu a juz w maju nie lezaly , bo byly usuniete . czyli zadnego zabojstwa nie bylo .

 • known2own

  Oceniono 7 razy -5

  Całe szczęście, że przez te kilka miesięcy, kiedy lezały sobie luzem, nie rozwiało tych kilku ton śmieci na cztery strony świata. Dobra robota, Polacy nic sie nie stało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX