Sport.pl

K2. Jest nagranie zjazdu Andrzeja Bargiela ze szczytu K2

Andrzej Bargiel jako pierwszy człowiek w historii zjechał na nartach z drugiego najwyższego szczytu na Ziemi - K2. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać sportowca zjeżdżającego ze szczytu Karakorum.

19 lipca Andrzej Bargiel, Janusz Gołąb i czterej pakistańscy tragarze wyruszyli w trasę na K2. Już następnego dnia dotarli do obozu trzeciego na wysokości 7000 metrów. W niedzielę Bargiel podjął się ataku szczytowego i ok. godz. 8 rano dotarł do celu.

>> Andrzej Bargiel jako pierwszy człowiek na świecie zjechał na nartach ze szczytu K2! - Cieszę się, że nie muszę tu wracać - powiedział po swoim wyczynie

Po zdobyciu szczytu Bargiel zrealizował swój główny plan - jako pierwszy człowiek zjechał na nartach z K2. W sieci już pojawiło się wideo, na którym widać Polaka zjeżdżającego z ośmiotysięcznika.

- O godzinie 4 ruszyłem na szczyt, pogoda była dość dobra. Problemy zaczęły się na zjeździe, była słaba widoczność i musiałem czekać w obozie IV na przejaśnienie. To jest bardzo techniczny zjazd i prowadzi przez środek ściany. Bardzo się cieszę, że to wszystko się udało. Cieszę się, że nie muszę już tu wracać - skomentował szczerze 30-latek.

Całość nagrania z drona: TUTAJ

Nagranie z kamery umieszczonej na kasku Bargiela: TUTAJ

Więcej o wyczynie Andrzeja Bargiela:

>> W sieci pojawiło się nagranie Andrzeja Bargiela na szczycie K2

>> Andrzej Bargiel skomentował swój sukces. "To nie dawało mi spokoju"

>> Andrzej Bargiel zjechał na nartach z K2. Znane osobistości pod wrażeniem wyczynu Polaka

Więcej o:
Komentarze (137)
Jest nagranie zjazdu Andrzeja Bargiela ze szczytu K2
Zaloguj się
 • ewangelizator_carvingu

  Oceniono 33 razy 15

  Na rodakow można liczyć. Jakieś straty ponieśliście z tytułu że Bargiel zjechał z K2? Czy to zwyczajna zawiść?

 • tpdlagier

  Oceniono 15 razy 9

  Panie Bargiel, masz pana jaja! To co prawda bardzo egoistyczna dyscyplina sportu jeśli można tak to nazwać, ale jestem pełen podziwu. Troszkę wiem jak się jeździ na nartach więc tym bardziej szacun. I proszę nie czytać plucia maluczkich. To nasze narodowe hobby - zawiść o to czego sami nie potrafimy.

 • anjay0811

  Oceniono 9 razy 5

  ale na filmie widać, że ryzyko podczas zjazdu było duże - zwłaszcza sprowokowania lawiny.
  Szacun !

 • szaja25

  Oceniono 7 razy 5

  Mimo wszystko trzeba mieć jaja, duża góra, ja nawet na nartach nie umiem jeździć. Czekamy na pierwszy zimowy zjazd z K2 :)

 • putin2000

  Oceniono 4 razy 4

  Jest gdzieś wiadomość, jakiego rodzaju dron został użyty do kręcenia zjazdu Bargiela? To interesujące ponieważ warunki latania na takiej wysokości są ciężkie.

 • maciekkoz

  Oceniono 5 razy 3

  "Jest nagranie z CAŁEGO zjazdu Andrzeja Bargiela ze szczytu K2"

  A na filmie 4 minuty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX