ME w podnoszeniu ciężarów. Aleksandra Mierzejewska ze złotym medalem

Aleksandra Mierzejewska zdobyła złoty medal mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów w Bukareszcie w kategorii +90 kilogramów.

Polka podniosła łącznie 237 kilogramów i wyprzedziła Krisztinę Magat (Węgry, 236 kg) oraz Andreę Aanei (Rumunia, 222 kg).

W rwaniu Polka zaliczyła wszystkie trzy podejścia (95, 100 i 103 kg). Prowadziła Magat z wynikiem 104 kg, ale różnica została zniwelowana w podrzucie. Mierzejewska rozpoczęła go od 127 kg, po czym podrzuciła 132 kg. Magat wyrównała jej wynik, ale Polka ostatecznie podniosła 134 kg, czym zapewniła sobie złoto.

To już siódmy medal Polski w Rumunii. Wcześniej miejsca na podium wywalczyli Arkadiusz Michalski (złoto w kat. 105 kg), Joanna Łochowska (złoto w kat. 53 kg), Kacper Kłos (srebro w kat. 85 kg), Łukasz Grela (brąz w kat. 94 kg), Patrycja Piechowiak (brąz w kat. 69 kg) i Kinga Kaczmarczyk (brąz w kat. 90 kg).