K2. Denis Urubko osiągnął wysokość 6500 m

K2

K2 (materiały)

Denis Urubko wrócił z rekonenansu i osiągnął wysokość 6500 m - poinformował kierownik Zimowej Narodowej Wyprawy na K2 Krzysztof Wielicki.

W górę we wtorek wyszli Marcin Kaczkan i Piotr Tomala w towarzystwie pakistańskich tragarzy wysokościowych: Amina i Fazala. Mają zabezpieczyć drogę linami do obozu C1, gdzie mają spędzić noc.

Są również nowe informacje w sprawie Rafała Froni. Himalaista złamał rękę podczas wyprawy i czeka na transport. Prawdopodobnie już we wtorek wyleci do Islamabadu, stolicy Pakistanu.

Pogoda jednak nie dopisuje uczestnikom wyprawy. - Pełne zachmurzenie i wiatr. Według prognozy po południu powinno się poprawić - napisał Wielicki.

Jeszcze nigdy nikt zimą nie zdobył K2 (8611 m n.p.m). W wyprawie biorą udział: Krzysztof Wielicki, Janusz Gołąb, Dariusz Załuski, Adam Bielecki, Marcin Kaczkan, Artur Małek, Marek Chmielarski, Piotr Tomala, Denis Urubko, Maciej Bedrejczuk i Piotr Snopczyński. Rafał Fronia wycofał się po złamaniu ręki, a Jarosław Botor zrezygnował ze względu na sprawy osobiste.

Himalaje to nie tylko piękne szczyty. Wspinacze wysokogórscy zostawiają za sobą góry śmieci

Quiz dla długodystansowców. 100 pytań ze sportu, zaproś rodzinę i znajomych do rozwiązywania!
1/100Ile wyścigów Formuły 1 wygrał Robert Kubica?
Zobacz także
 • K2 Polacy już w bazie pod K2
 • Dimitrij Wołoszyn Mr. Freeze z Mołdawii! Pokonał ultramaraton w najzimniejszym miejscu na naszej planecie. Zrobił to dla chorej dziewczynki
 • Agata Wróbel wysłała specjalną wiadomość do kibiców. Niesamowite efekty zbiórki
Komentarze (33)
K2. Denis Urubko osiągnął wysokość 6500 m
Zaloguj się
 • zenzaj

  Oceniono 6 razy 6

  Tylko niech nie śmiecą na szlaku i pozdrawiają idących w drugą stronę!

 • boliver

  Oceniono 8 razy 4

  Powodzenia,, Z calego serca wam tego zycze,,

 • kultowy_grzech

  Oceniono 11 razy 3

  jeżeli ktoś ma to zrobić to tylko Bielecki - można o tym facecie mówić różnie, może irytować jego styl bycia, narcyzm i pewność siebie, ale takiego silnego i wydolnego himalaisty to już dawno nie mieliśmy. nie lubię gościa, ale z całego serca trzymam kciuki i życzę udanego szczytowania!

 • coelka

  Oceniono 6 razy 2

  Wejdą , nie wejdą, zejdą dodatkowo jeszcze ? Polakom należy sie zimowe wejście , tyle lat ,tego alpinizmu zimowego, włóczenia sie po Himalajach, siedzenia pod tymi górami, tyle prób. Przykro y było jak by nie weszli a za rok przyjechała by jakaś inna wyprawa i by weszła.Jednak przykro by było.

 • podmiot.lir

  0

  W tym tempie spędza zimę od góra i zdobędą ja na wiosnę.

 • Sebek Uścisk

  Oceniono 1 raz -1

  URUBKO wymiata!!!Bielecki moze mu buty czyścić (byle w zasięgu wzroku...B P

 • wozdo

  Oceniono 3 razy -1

  wyprawa jest niby polska ale nr 1 jest tam Rosjanin . Najlepsze będzie jak tylko on zdobędzie szczyt i co wtedy powiedzą ? że Polacy weszli ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje