Kolejny wypadek pod K2! Rafał Fronia złamał rękę i czeka na ewakuację

Rafał Fronia

Rafał Fronia (Albin Marciniak / EAST NEWS)

Pech nie opuszcza uczestników Narodowej Zimowej Wyprawy na K2. Tym razem spadający kamień złamał przedramię Rafała Froni, który wkrótce zostanie przetransportowany do szpitala.

O wypadku poinformował Krzysztof Wielicki, kierownik wyprawy:

"W dniu dzisiejszym ok. 14 czasu lokalnego podczas podchodzenia do obozu C1 (5900 m) samoistnie spadający kamień uderzył Rafała Fronię w przedramię, powodując złamanie. Po zejściu do bazy i zaopatrzeniu medycznym oczekuje na ewakuacje helikopterem do szpitala w Skardu.

W najbliższych dniach powróci do kraju".

To drugi wypadek w tym tygodniu, Dwa dni temu również podczas schodzenia do obozu I spadający, podobny wypadek miał Adam Bielecki. Również spadł na niego kamień. Kask uratował mu życie. Na szczęście skończyło się na złamanym nosie i sześciu szwach. Na kilka dni został wyeliminowany z uczestnictwa w wyprawie.

Kim jest Rafał Fronia?

To jeden z uczestników Narodowej Zimowej Wyprawy na K2. Od początku na facebookowym profilu prowadził tzw. Dziennik Wyprawy, w którym niezwykle barwnie opisywał życie w bazie.

Fronia to uczestnik wielu wypraw w najwyższe góry m.in. na Broad Peak w 2010/2011 roku oraz inne jak Nanga Parbat, Dhaulagiri, Pik Lenina i Baruntse. Był również na szczycie Gaszerbruma II.

Zobacz także
 • K2 Polacy już w bazie pod K2
 • Dimitrij Wołoszyn Mr. Freeze z Mołdawii! Pokonał ultramaraton w najzimniejszym miejscu na naszej planecie. Zrobił to dla chorej dziewczynki
 • Agata Wróbel wysłała specjalną wiadomość do kibiców. Niesamowite efekty zbiórki
Komentarze (186)
Kolejny wypadek pod K2! Rafał Fronia złamał rękę i czeka na ewakuację
Zaloguj się
 • arius9

  Oceniono 37 razy 37

  "Kim jest Rafał Fronia?
  To jeden z uczestników Narodowej Zimowej Wyprawy na K2. "

  Dzieki za wyjasnienie. Poczatkowo myslalem, ze facet wyszedl po fajki do sklepu i jakims cudem znalazl sie pod K2.

 • tete.a.tete

  Oceniono 26 razy 16

  Urubko ma nosa, chyba ekipa już utraciła ducha potrzebnego do zimowego zdobycia K2 . Panowie niestety nie tym razem. Trzeba się pakować i wracać do domu aby nie kusić losu i nie powiększać strat.

 • ziaburek

  Oceniono 27 razy 13

  Czyżby góra ostrzegała? Może warto potraktować to poważnie i zwinąć się stamtąd...

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 15 razy 9

  Czy oni nie widzą ,że góra delikatne daje im do zrozumienia - spierda.lajcie?

 • big_chlebowski

  Oceniono 12 razy 8

  Pech??? Pech to jest wtedy, kiedy stoisz sobie spokojnie na przystanku autobusowym i wjeżdża w ciebie 25-letnie BMW prowadzone przez pijanego młodzieńca. Ten pan to miał raczej niesamowitego farta, bo tym razem nie zostanie w górach na zawsze. Jeszcze nie tym razem.

 • deusirae

  Oceniono 9 razy 7

  no chyba sie nie spodziewali ze to bedzie mila i bezbolesna wyprawa? Latajace kamienie to koszmar tej gory, a pora roku dodatkowo podniosla ryzyko... Milo nie bedzie, jak wroca cali to i tak bedzie sukces :|

 • maks1956

  Oceniono 8 razy 6

  szczyt K2 nie poddaje się broni się zaciekle przed intruzami

 • real_marek

  Oceniono 7 razy 5

  Trochę mało ludzi zaczyna się robić na takie przedsięwzięcie. Pierwszy raz jest taka bieżąca relacja. To niestety przez tragedię Tomka Mackiewicza, ale media zauważyły jakie to jest nadzwyczajne. Nie wiadomo czy to jednak im pomaga tam na miejscu, jak obawia się Urubko, ale na pewno pomoże zorganizować kolejne wyprawy w ramach tego programu.

 • przemysl_to

  Oceniono 7 razy 5

  to się nie uda....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje