Zbigniew Boniek: "E-sport to świadectwo pewnej patologii"

Prezes PZPN Zbigniew Boniek podczas treningu przed meczem towarzyskim Polska - Urugwaj. Warszawa, 9 września 2017

Prezes PZPN Zbigniew Boniek podczas treningu przed meczem towarzyskim Polska - Urugwaj. Warszawa, 9 września 2017 (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

"E-sport to jest i będzie duża kasa,ale to także świadectwo pewnej patologii. Siedzieć godzinami i walić w joystick" - napisał na Twitterze prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Boniek swój pogląd na temat e-sportu przedstawił podczas twitterowej wymiany zdań z Bogusławem Leśnodorskim. Były prezes Legii Warszawa kilka miesięcy temu zainwestował pieniądze w polską, e-sportową drużynę AGO Gaming. Od tamtej pory Leśnodorski udziela się w kwestiach związanych z e-sportem.

Na jedną z jego wypowiedzi we wtorek zareagował Boniek. "Boguś bez jaj,e-sport to jest i będzie duża kasa,ale to także świadectwo pewnej patologii.Siedzieć godzinami i walić w joystick?" - napisał prezes PZPN na Twitterze.

Wydaje się, że e-sport czeka świetlana przyszłość. Bardzo prawdopodobne, że znajdzie się on nawet w programie Igrzysk Olimpijskich, które w 2024 roku odbędą się w Paryżu.

– Bierzemy to pod uwagę, bo nie możemy jasno stwierdzić „e-sport nie ma nic wspólnego z igrzyskami”. Widzimy wielkie zainteresowanie ze strony młodzieży i możemy wyjść mu naprzeciw. Jestem przekonany, że rozmowy między MKOl-em a e-sportową rodziną pomogłyby zrozumieć Komitetowi, skąd wziął się tak duży sukces tego zjawiska. Mamy jeszcze czas, by podyskutować. Nie chcę mówić „nie” – powiedział Tony Estanguet, wiceprezes komitetu organizacyjnego igrzysk w stolicy Francji, którego cytował "Przegląd Sportowy".

11. sezon Marcina Gortata w NBA. Czy z Washington Wizards wywalczy mistrzostwo?

Zobacz także
 • Sum z Zalewu Rybnickiego Gigantyczny sum z Zalewu Rybnickiego. 260 cm i 102 kilogramy
 • Manager Chabiba Nurmagomiedowa: Mayweather nie byłby w stanie go znokautować
 • Salasco Lake. Karp 41,9 kg Największy karp złowiony przez Polaka w historii! 41,9 kg z łowiska Salasco Lake we Włoszech
Komentarze (32)
Zbigniew Boniek: "E-sport to świadectwo pewnej patologii"
Zaloguj się
 • checiak

  Oceniono 6 razy 6

  nie jestem fanem e-sportu. nie gram i nie rozumiem fascynacji nim. pod definicję sportu się raczej nie łapie. Ale pod definicję patologii to chyba piłka nożna podchodzi w wykonaniu klubów, organizacji typu FIFA i PZPN . gdzie korupcja wóda hazard . w gałę poigrać jest ok

 • kaktus-2

  Oceniono 5 razy 5

  "Siedzieć godzinami i walić w joystick"
  Zabrzmiało to ...khmmmm.... co najmniej dwuznacznie :)

 • g106

  Oceniono 5 razy 3

  Zibi, a co powiesz o grze w karty czy w szachy? Siedzieć godzinami i ruszyć kilkanaście razy pionkami i figurami? Umówmy się, ani jedno ani drugie sportem nie jest. E-sport to komercja ale sprawiedliwsza niż twoje zakłady bukmacherskie

 • rozwodnik

  Oceniono 2 razy 2

  Sądzę, że popularniejsza od e-sportu jest bardzo zbliżona manualnie dyscyplina tyle, że kończąca się (przeważnie) wytryskiem i nie wiem czemu nie ma jej w programie igrzysk. Sprint ze stoperem. Ten sam poziom aktywności fizycznej o ile nie większy.

 • trup

  Oceniono 2 razy 2

  Proponuję wprowadzenie na olimpiadę gier karcianych. Ale takich bardziej dla mas, gdzie wszyscy rozumieją rozgrywkę. A więc nie brydż ale "oko", "ch...", "tysiąc" czy "wojna".

 • nubem

  Oceniono 4 razy 2

  Zmieńmy słowo "e-sport" na "e-cyrk" i będzie ok?!

 • 3starkillah

  Oceniono 5 razy 1

  Faktycznie Panie Prezesie. Ufff jak dobrze że piłka jest wolna od patologii... Bo czy ktoś kiedyś słyszał, żeby kibice piłkarscy się mordowali? Czy zdarzyło się, żeby kibole zaatakowali piłkarzy? No i z pewnością e-sport jest siedliskiem korupcji, nie to co piłka nożna.
  Panie prezesie, fajnie że Pan jest taki zorientowany na nowe technologie, że ma Pan konto na twiterze itd, ale na przyszłość proszę się ograniczyć do wyśmiewania Pana Hajty.
  Pozdrawiam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje