Sport.pl

Wielki sukces Agaty Ozdoby - brązowy medal mistrzostw świata w Budapeszcie

Agata Ozdoba w pięknym stylu wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata w kategorii - 63kg.

Zawodniczka z AZS-AWF Wrocław pod okiem trenera Mariana Tałaja oraz Łukasza Błacha zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w judo. Polka stoczyła aż sześć pojedynków.

Pierwszą walkę wygrała z Rumunką Adeliną Stefanią Dobre. Ozdoba następny pojedynek stoczyła ze Szwedką Mia Hermansson wygrywając przed czasem na Ippon. Polka będąc w swojej życiowej formie trzecią walkę miała z Włoszką Edwige Gwend, gdzie poprzez zastosowanie dźwigni wygrała przed czasem! Jej walka ćwierćfinałowa odbyła się z Brazylijką Ketleyn Quadros, wygrała ją na wazari.

Polka wchodząc do półfinału zmierzyła się z Francuzką Clarisse Agbegnenou (3 WRL, srebro IO w Rio). Po wyczerpujących 5:26 minutach w golden score Agata przegrała na shido (kara). Swoją ostatnią szóstą walkę o brązowy medal stoczyła z Niemką (Polskiego pochodzenia) Martyną Trajdos (4 WRL). Zawodniczki walczyły aż 5:17 minut. Polka w dogrywce rzuciła rywalkę na wazari zostając tym samym brązową medalistka mistrzostw świata.

Komentarze (4)
Wielki sukces Agaty Ozdoby - brązowy medal mistrzostw świata w Budapeszcie
Zaloguj się
  • Max Neutrino

    0

    Swoją drogą, to można mieć wątpliwości dotyczące sędziowania na tych mistrzostwach. Wielki sukces Pani Agaty, ale rzut dający w Golden Score mógł być oceniony równie dobrze na korzyść Niemki. Podobnie walka Japończyka z Azerem i wiele innych walk.

  • bukaj22

    0

    Wielkie gratulacje Agata !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX