Robert Lewandowski. 30 faktów z życia na 30-ste urodziny

Robert Lewandowski 21 sierpnia kończy 30 lat. Poznajcie 30 faktów z życia jednego z najlepszych piłkarzy na świecie z okazji jego 30-tych urodzin.

Na trening Ani Lewandowskiej przyszło ponad 1000 osób, a my jako jedyne byłyśmy za kulisami. Tego nie zobaczycie nigdzie indziej

Robert Lewandowski uważany jest za jednego z najlepszych piłkarzy w Polsce, ale również za jednego z najwybitniejszych polskich sportowców. Piłkarz nie tylko jest świetnym zawodnikiem, ale również doskonałym przedsiębiorcą. Poznajcie 30 faktów z jego życia.

Robert Lewandowski kończy 30 lat! Wiemy jak będzie świętować zmianę kodu na trójkę z przodu

1. Robert Lewandowski pochodzi z Warszawy.

2. Jego wartość rynkowa szacuje się na 90 mln euro (dane z maja 2018 roku).

3. Robert Lewandowski od 1 lipca 2014 roku jest zawodnikiem Bayernu Monachium (umowa do końca czerwca 2021 roku), choć w tym roku chodziły słuchy, że przejdzie do Realu Madryt.

4. Znak zodiaku Lewandowskiego to Lew.

5. Kiedy poznał swoją żonę przedstawił jej się jako "Andrzej".

6. Z Anną Lewandowską poznali się na studenckim wyjeździe integracyjnym.

Cristiano Ronaldo dba o formę w Juventusie. Trenuje nawet w niedzielę

7. Pochodzi ze sportowej rodziny - jego mama i siostra grały w siatkówkę, a ojciec w piłkę nożną, a także trenował judo. Również Robert Lewandowski kiedy był mały trenował judo.

8. Ma 185 wzrostu.

9. 4 lipca 2017 roku urodziła mu się córka Klara. Robert Lewandowski ogłosił światu, że zostanie ojcem, kiedy po strzeleniu brami Atletico Madryt włożył kciuk do buzi i piłkę pod koszulkę.

10. W reprezentacjach seniorskiej (do maja 2018 roku) rozegrał 93 mecze (strzelił 52 bramki).

11. W pierwszej reprezentacji Robert Lewandowski zadebiutował 10 września 2008 roku. Zagrał 30 minut w wygranym 0:2 meczu z San Marino. Strzelił bramkę 7 minut po wejściu.

12. We wszystkich meczach klubowych (dane z maja 2018) rozegrał łącznie 496 meczów i strzelił 316 bramek.

Anna Lewandowska biega z wózkiem. Fanka: "Wybiła się dzięki mężowi i gwiazdorzy". Trenerka odpowiedziała

13. Robert Lewandowski zadebiutował w Lidze Mistrzów 13 września 2011 roku w Borussi Dortmund. Jego drużyna zremisowała 1:1 z Arsenalem.

14. Najwięcej meczów rozegrał przeciwko VfL Wolfsburg – 19, strzelił 17 bramek (dane z maja 2018).

15. Od 2013 roku do maja 2018 roku był kontuzjowany 8 razy (łącznie 59 dni).

16. Robert Lewandowski ma mieszkanie w jednym z najdroższych budynków w Warszawie przy Złotej 44.

17. Robert Lewandowski chce otworzyć restauracje na Mazurach.

18. W młodości wszyscy przezywali Roberta Lewandowskiego "Bobkiem".

19. Jest katolikiem. Kiedy Robert przystępował do I Komunii Świętej ksiądz specjalnie skrócił mszę, żeby Lewy zdążył na mecz Varsovii Warszawa.

20. Wspólnie z Anna Lewandowską działają charytatywnie. Tylko w tym roku wpłacili 500 tysięcy złoty na Centrum Zdrowia Dziecka.

21. Robert Lewandowski czasem testuje produkty Foods by Ann.

22. W październiku 2015 roku strzelił 5 bramek w 9 minut podczas meczu Bayern Monachium z Wolfsburgiem.

23. Robert Lewandowski jest rekordzistą Guinessa w 4 kategoriach.

24. Robert Lewandowski ma rozmiar stopy 44.