Sport.pl

Jerzy Engel i jego syn zgarnęli fortunę. Zarobili na koniach. Rekord wszech czasów

140 tys. złotych - tyle Jerzy Engel wraz ze swoim synem wygrali na zakładach podczas gonitw na torze Służewiec. To rekord wszech czasów tego obiektu.

Jerzy Engel od ponad dwudziestu lat wraz z żoną Urszulą prowadzi hodowlę koni wyścigowych pełnej krwi angielskiej. Zdobywana przez lata wiedza pomogła mu w miniony weekend (wraz z synem: Jerzym Engelem juniorem) zarobić aż 140 tysięcy złotych.

To rekord toru na Służewcu!

Precyzując: Engel trafił septymę - zakład polegający na wytypowaniu koni, które zajmą pierwsze miejsca w siedmiu gonitwach stanowiących grupę rozrachunkową. O jego wygranej poinformował na Twitterze dziennikarz "Faktu" i "Przeglądu Sportowego" Marcin Bratkowski.

Były selekcjoner reprezentacji Polski od dawna pasjonuje się wyścigami konnymi. - Zaczęło się zupełnie przypadkowo w latach 70. Jeszcze jako piłkarz zostałem zaproszony na tor służewiecki. Tam poznałem ludzi związanych z tym środowiskiem i się wciągnąłem. Od czasu do czasu, kiedy praca mi na to pozwala, pojawiam się tutaj - mówił w 2011 r. w wywiadzie dla portalu londynek.net.

Komentarze (25)
Jerzy Engel i jego syn zgarnęli fortunę. Zarobili na koniach. Rekord wszech czasów
Zaloguj się
 • smudzislaw

  Oceniono 3 razy 3

  Nadczłowiek.

 • michall94

  Oceniono 1 raz 1

  Ohyda. Kto wie jak wyglada braznża wyścigów konnych, powinien w tym momencie stracić szacunek do tego człowieka.

 • Karol Rzeczycki

  0

  Tragedia, Polska przywara. :( Jak komuś się w jakikolwiek, dowolny sposób i w czymkolwiek powiedzie, natychmiast trzeba go wyzwać od czci i wiary i utopić w łyżce wody.

 • zycie_jest_piekne_lol

  0

  Chyba "dziennikarz" nie zna znaczenia słowa "fortuna".

 • wolehasz

  0

  najlepsze pralnie pieniędzy to bukmaherzy, legalna wygrana - "łut szczęścia" - buk wziął swoje i mamy udokumentowany przychód z dowolnego źródła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX